25 Haziran 2024, Salı

Yüzde 50 indirimli su vaadi

5 Şubat 2024, Pazartesi 06:45

     


AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, göreve geldiklerinde ilk iş olarak suyun ücret tarifesinde yüzde 50 oranında indirime giderek vatandaşların su faturalarını yarı yarıya indireceklerini vadetti.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Buca’da Sivas Yiğidolar Dernekleri Federasyonu ile bir araya gelen Dağ, ulaşımda 90 dakika ücretsiz aktarma vaadinin ardından ikinci vaadini de açıkladı. İzmir’in, Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanan şehir olduğunu söyleyen Hamza Dağ, bu durumdan çok rahatsız olduğunu belirterek, “Göreve geldiğimizde ilk iş olarak en büyük, en temel ihtiyaç olan suyun ücret tarifesinde yüzde 50 oranında indirime giderek vatandaşlarımızın su faturalarını yarı yarıya indireceğiz.” Dedi.

“Su kesintilerine de son vereceğiz”

Yapacakları su ücret tarifesindeki indirimin vatandaşların bütçesine nefes aldıracağını, aile ekonomisine katkıda bulunacağını vurgulayan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, “Ayrıca sadece tarife indirimi ile değil alt yapı çalışmalarımızla ve yenilikçi su politikalarının uygulanması ile yaşadığımız çağa aykırı bir şekilde yaşanan su kesintilerine de son vereceğiz.” Diye konuştu.  Dağ, 13 Şubat günü de İzmir için hazırlamış oldukları vizyon projeleri açıklayacaklarını duyurdu.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler