131019098
19 Ocak 2021, Salı

“İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK”

10 Ekim 2019, Perşembe 06:51

     


CHP İl Başkanı Deniz Yücel ve İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar son dönemde yaşanan sıkıntıların ekseninde önemli bir zirve yaptı. Görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan iki başkan önemli açıklamalarda bulundu.

İzmir siyasetinde güne önemli bir buluşma damga vurdu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ı ziyaret ederek iki parti arasında son dönemde yaşanan sıkıntılar masaya yatırdı. İki başkandan yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Zirve hakkında bilgi veren CHP İzmir İl Başkanı Yücel, "İYİ Parti İl Başkanımızla bir değerlendirme yaptık. Görüşmemiz özeldi, hem genel siyaset hem yerel siyaset, İzmir’in ihtiyaçları, İzmir’in beklentileri… Her ikimizin de görevlerinin bizlere yüklediği sorumluluk gereği zaten kendisi ile sürekli iletişim halindeyiz. Bugün de kendisiyle yüz yüze gelelim, bir değerlendirme yapalım dedik. Güzel, verimli bir görüşme oldu” ifadelerini kullandı. İki başkan ardından soruları yanıtladı. “Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik istihdam ve CV konusunda şikayetler olmuştu. O konuda bir gelişme var mı?” sorusunu cevaplayan CHP İl Başkanı Yücel, “Bu konuda bir rahatsızlık varsa biz bunu Büyükşehir Belediye Başkanımız ile paylaşacağız” dedi.

“Buradan bir şey çıkaramazlar”

CHP Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç’in, İYİ Partili olan Tire Belediyesi’nin işe alımlarda CHP’nin beklentilerini karşılamadığına yönelik açıklamaları hakkındaki soruyu cevaplayan İYİ Partili Kırkpınar, “İsmail Başkanım çok akıllı çok çalışkan bir kardeşimiz. Onun öyle olmadığını kendisi de biliyor. Cumhuriyet Halk Partisi ile Türkiye genelindeki iş birliğimiz devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda beklentilerin yüksek tutup bir şey çıkaramayanlar hala uğraşıyorlar. Buradan bir şey çıkaramazlar” diye konuştu.

“Millet İttifakı’nda çatlak var mı?”

“Millet İttifakı’nda çatlak var mı?” sorusuna ise Yücel, “Kesinlikle öyle bir şey yok. Millet İttifakı’ndan rahatsız olan kesimlerin yaratmaya çalıştıkları bir algı” derken Kırkpınar ise, “Öyle bir şey yok.” yanıtını verdi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler