20 Haziran 2024, Perşembe

Soyer’e alternatif kongre tepkisi

14 Ocak 2023, Cumartesi 07:02

     


AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in farklı bir iktisat kongresi düzenlemesini ve bu yönde yapılan etkinlikleri eleştirdi.

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, başta tarım, başka para, başka bayrak gibi çıkışlarının ardından, farklı bir iktisat kongresi düzenlediğini ifade ederek bu yönde yapılan etkinlikleri eleştirdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın önümüzdeki ay düzenlenecek İzmir İktisat Kongresi'ne alternatif bir iktisat kongresi düzenlemeye hazırlanan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in konuyu çok farklı alanlara taşımaya başladığını söyleyerek, Soyer’e tepki gösteren Kırkpınar, “Başka bayrak, başka para, başka tarım gibi çıkışlarda bulunup, Yunan hayranlığı ile ecdada hakaret etmekten başka hiçbir icraatı olmayan Soyer, adeta İzmirlilerin aklı ile alay ediyor. Onlarca sorun varken, bu tür içi boş girişimlerde bulunmak sorunları çözmek yerine sorunların üstünü örtmektir” ifadelerini kullandı.

“Soyer’den verdiği sözleri tutmasını bekliyoruz”

İzmir’de birçok sorunun çözüm beklediğini vurgulayan Kırkpınar, “İzmir hizmet bekliyor. Pis koku, trafik, ıslah edilecek dereler, başlanamayan, bitmeyen projeler onları bekliyor. Tüm bunların yanı sıra geldiğinden beri vaatlerini yerine getirmeyen Soyer, her yıl neredeyse milyarlarca lira zarar eden büyükşehir şirketlerine, terör örgütleriyle iltisaklı olması nedeniyle görevden uzaklaştırılan ve ülkemizi terk eden kişileri yönetim kurulu üyesi olarak atayıp bu kişilere, İzmirlilerin parasından huzur hakkı verdi. Milletin gözünün içine baka baka bunları yapan Soyer’in çözülmesi gereken binlerce sorunla ilgilenmeyip, devletimize ve hükümetimize alternatif çıkışlarda bulunması üzücü ve düşündürücüdür. İzmirliler adına kendisinin son 1 yılında verdiği sözleri tutmasını, en azından bazı sorunların çözümü için girişimde bulunması bekliyoruz” dedi.

“İzmir’imizi ancak AK belediyecilik kurtarabilir”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 2019 Yerel seçimindeki vaatlerini yerine getirmediğini söyleyen Kırkpınar, “Yakınlara aktarılan kaynaklar, daha yüksek teklife verilen ihaleler... Sonuç olarak taş üstüne taş konulmamış, ulaşımı zor, yönetilemeyen bir İzmir görüyoruz. İzmir’imizi hak etmediği, yıllardır içine hapsedildiği bu döngüden ancak AK belediyecilik kurtarabilir” ifadelerini kullandı.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler