16 Haziran 2024, Pazar

Çankırı, “Bu bir varoluş seçimidir”

18 Nisan 2023, Salı 07:30

     


AK Parti İzmir Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili Adayları Ceyda Bölünmez Çankırı ile Fehmi Alpay Özalan, hafta sonu düzenlenen programlar ile Aliağa ve Foça’da vatandaşlarla bir araya geldi. Çankırı, 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi için “Bu bir varoluş seçimidir.” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları kapsamında Aliağa’da Seçim Koordinasyon Merkezi’nde partililer ile bir araya geldi. Çankırı, AK Parti Foça İlçe Teşkilatını da ziyaret etti. Ziyarette Milletvekili Adayı Ahmet Can Çelik, AK Parti Foça İlçe Başkanı Ethem Ali Haydar Çapcı ile çok sayıda partili hazır bulundu. Çankırı ardından Bağarası’nda bölge esnafıyla bir araya geldi. Ardından AK Parti İzmir Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Fehmi Alpay Özalan, Aliağa’da Seçim Koordinasyon Merkezi ve seçim ofisini ziyaret etti. Özalan, Aliağaspor FK Taraftarlar Derneği ile bir araya gelmesinin ardından İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İZMİR BAL-GÖÇ) Aliağa Şubesi yönetici ve üyeleri ile birlikte düzenlenen iftar programına katıldı.

“Şimdi çalışma ve sahaya çıkma vakti”

AK Parti İzmir Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, temaslarının Aliağa ayağında Seçim Koordinasyon Merkezi’nde partililerine hitap etti. Sandığa gidecek her vatandaşın vicdanıyla oy kullanması gerektiğini söyleyen Çankırı, “İzmir’de karşılaştığımız her vatandaş, CHP’li yerel idare için ‘Bizi kurtarın, bıktık artık.’ diyorlar. İş bilmez olmuşlar. İnsanların bizden beklentileri var. Canla başla Allah’ın izniyle girilmedik yer bırakmayın. Doğruları, yaptıklarımızı anlata anlata altından kalkacağız. Türkiye seçimleri için Azeri vekiller Türkiye’ye gelmişti. Çünkü bu seçim İslam Aleminin, Türki Cumhuriyetlerinin seçimidir. Bizden beklentiler çok, şimdi çalışma ve sahaya çıkma vaktidir. Çünkü, bu bir varoluş seçimidir.” dedi. Çankırı ardından Aliağa Seçim Koordinasyon Merkezi’nde iki vatandaşı da partisine kazandırdı. Soner Yıldırım ve Turhan Yıldırım isimli vatandaşların parti üyeliğini bizzat yaparak, rozetlerini taktı.

Çankırı, depremzedeler ile bir araya geldi

Temasları kapsamında 6 Şubat’ta 11 ili vuran depremde etkilenen ve daha sonra İzmir’e yerleşen depremzede aileleriyle bir araya gelen AK Partili Çankırı, Adıyaman’daki depremin ardından Foça’ya yerleşen Atalay Ailesi’nin evine konuk olarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Çankırı ardından Aliağa’da bulunan depremzede Kuyucu Ailesi’ni ziyaret etti. Depreme 3 çocuğuyla birlikte Antakya’daki evlerinde yakalandıklarını anlatan anne Amine Şükran Kuyucu, “Antakya’dan depremin üçüncü günü İzmir’e geldik. Can kaybımız yok. Ama hiçbir şey kalmadı. İnşallah yaralarımız en kısa sürede sarılır.” dedi.

“Devlet tüm gücüyle deprem bölgesindeydi”

Asrın felaketinin ardından depremin vurduğu 11 ilde de bulunduğunu hatırlatan AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı: “Evet şartlar kötüydü. Bazıları ‘devlet yoktu’ diyorlar ya oralara ulaşmak için enkaz üzerinden geçmek gerekiyordu. İklim şartları da cabası. Öte yandan yağmalama diye de bir şey yok. İzmir’de 8 bina yıkıldı 119 canımız gitti. Onda bile Manisa’daki, Aydın’daki, Muğla’daki komşu illerimiz yetişti. Orası yangın yeriydi. Devlet neredeydi diyenlere yanıtımız, devlet tüm gücüyle deprem bölgesindeydi. Şimdi de devletimiz şehirlerimizi ayağa kaldırıyor.” dedi.

“Zafer bizim olacak”

Programı çerçevesinde Aliağa Ağrılılar Kültür Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni de ziyaret eden Çankırı, sonrasında Aliağa Cumartesi Pazar’ını ziyaret ederek esnafın taleplerini dinledi. Ceyda Bölünmez Çankırı, programında son olarak Aliağa Helvacı Mahallesi’nde düzenlenen, depremzedelerin de bulunduğu iftar programına katıldı. Çankırı burada da birlik ve beraberlik mesajı vererek şunları söyledi: “Acılar beraber paylaştıkça azalır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugüne kadar verdiği tüm sözleri yerine getirmiştir. Sizleri en kısa sürede evlerinize kavuşturacağız. İnşallah sizlerin de desteği ile yeniden inşa edeceğiz. Bu süreçte hep duyarlı belediyelerimiz vardı. İnşallah şehirlerimiz yeniden ihya ve inşa olunca evlerinize sizleri mutlu şekilde uğurlayacağımız. Sizleri çok seviyoruz. Allah hepinizi var etsin. Biz ilk günden beri kararlıyız. Bu memleket Cumhur İttifakı ile var. Bizim adayımız, yolumuz belli. Bu kararlılıkla hizmet etmeye devam edeceğiz. 29 Nisan’da İzmir’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayacağız. Dev eserlerin açılışlarını yapacak. Hepinizi Cumhurbaşkanımızın İzmir’de yapacağı mitinge de bekliyoruz. İnşallah zafer bizim olacak. Dosta düşmana karşı dik duruşumuzla kararlılıkla yürüyeceğiz.”

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler