25 Haziran 2024, Salı

Vinç Kantarı Nedir- Vinç Kantarı Çeşitleri

16 Ocak 2023, Pazartesi 12:27

     


Vinç kantarı nedir? Vinç kantarı çeşitleri nelerdir? Bu yazımızda sizler için bahsedeceğiz. Sorusunu soran ve kullanım ihtiyacı olan birçok işveren ve yetkili kullanım alanlarını da merak ediyor. Birçok farklı alanda kullanılan vinç tartı sistemleri temelde dijital ve analog olmak üzere iki farklı çeşide ayrılıyor. Hata payının daha az olması ve hızlı sonuç vermesi sebebiyle genellikle dijital tartılar daha çok tercih ediliyor.

Vinç Kantarı Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım alanlarına ve ağırlıklarına göre altmış tona kadar yük kaldırabilen çeşitleri bulunmaktadır. Tonajları değişmekle birlikte kısaca bu vinç kantarı çeşitleri şunlardır:

  • Kumandalı askılı vinç kantarları
  • Yazıcılı askılı vinç kantarları
  • Elektronik yazıcılı vinç kantarları
  • Kancalı vinç kantarları, dijital askılı vinç kantarları
  • Dijital el kantarları
  • Askılı kumandalı vinç kantarları

Vinç kantarlarının kullanım alanları sektörlere göre değişmekle birlikte genellikle fabrikalarda, şantiyelerde, limanlarda ve depolarda kullanılmaktadır. Büyükbaş hayvancılık, mezbahacılık, ağır sanayi, inşaat, deniz ve karayolu taşımacılığı temel kullanım alanlarındandır. Daha basit modelleri toptan ve perakende satış yapan işletmelerde ürünlerin ağırlık miktarını ölçmek için kullanılmaktadır. Ayrıca günümüzde tır kantarı, bant kantarı gibi ürünler de sıkça kullanılmaktadır.

Vinç Kantarı Nedir?

İnsan eliyle kaldırılması mümkün olmayan yüklerin ölçülmesini sağlayan cihazlara vinç kantarı denir. Sanayiden hayvancılığa kadar birçok sektörde geniş bir kullanım yelpazesi vardır. Sektörel ihtiyaca göre birçok yetkilinin aklına takılan sorulardan biri de Vinç kantarı çeşitleri nelerdir? Sorusu oluyor.

Vinç kantarı ve dinamo modellerinde birçok markanın farklı çeşidine rastlamak mümkündür. Satın alma sürecinde ürünün dayanıklılık, kullanım pratikliği, ölçüm değerleri gibi özelliklerine dikkat etmek gerekir. Sertifikalı ve güvenilir bir marka tercih edilmelidir. Daha fazla bilgi sahibi olabilmek için Weilo.com.tr adresinden hizmet alabilirsiniz. Vinç kantarı nedir? Vinç kantarı çeşitleri nelerdir? Sorularına en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

  
Son Eklenen Haberler