14 Haziran 2024, Cuma

Hamdi Erdem adaylığını açıkladı

1 Ekim 2022, Cumartesi 06:34

     


Aliağa Ticaret Odası (ALTO) yönetim kurulu üyelerinden Hamdi Erdem, 12 Ekim’de başlayacak olan oda seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) yönetim kurulu üyelerinden Hamdi Erdem, 12 Ekim’de başlayacak olan oda seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu aday tanıtım toplantısı ile açıkladı. Toplantıda, Erdem’in seçime gireceği sarı listede yer alacak iş insanları da yer aldı. Adaylığı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hamdi Erdem, “Bildiğiniz üzere Aliağa; demir çelik sanayisi, limanları, gemi söküm tesisleri, organize sanayisi, petrol rafinerisi ve Petkim gibi birçok iş sektörü ve ticari kapasitesiyle sadece, İzmir'in en önemli ilçelerinden biri değil, ülkemizin de dışarıya açılan önemli bir kentidir. Kendine özgü özellikleriyle, ticari anlamda, bir cazibe merkezi olan Aliağa'mızın, ticaret odası başkanlığı; hem yoğun ve tempolu bir çalışma, hem de büyük sorumluluk gerektiren, önemli bir görevdir. Biz bu göreve: tecrübeli, bilgi ve birikimli, değişime ve yeniliğe açık, gayretli ve programlı bir ekiple, el ele, omuz omuza vererek, ağır sorumluluk gerektiren, bu şerefli göreve talibiz.” Dedi.

“Şeffaf, adil bir ticaret odası hedefliyoruz”

Başkanlığa seçildiği takdirde hayata geçireceklerini dile getirerek sözlerine devam eden Erdem, “Üyelerimizin çok kıymetli takdirleri ile seçilmemiz ve görevin tarafımıza tevdi edilmesi halinde daha etkin, daha katılımcı ve çoğulcu, vizyoner, adil ve şeffaf bir ticaret odası şiarıyla, çıktığımız bu yolda; odamıza işlevsellik kazandırmak için, hedef projelerimizden bazılarını, ana başlıklar halinde, sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle şeffaf, adil, tüm üyelerine ve paydaşlarına, eşit mesafede bir ticaret odası hedefliyoruz. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. İlk icraatlarımızdan birisi odamızın meclis toplantılarını canlı yayınlamak olacaktır. Dijital olarak izlenebilecek ve kararlar da aynı şeffaflıkla ilan edilecektir. Ticaret odası; üyelerimizin ticari faaliyetlerini, geliştirmelerine katkı sunma konusunda, öncü güç olacak ve aktif rol oynayacak. İnteraktif yönetim anlayışını çok önemsiyoruz. Bir program dahilinde, firmalarımızı kendi iş yerlerinde ziyaret ederek; ticaret odasının asli unsuru olan, iş insanlarımızla toplantılar yapacağız. Onların önerilerini, eleştirilerini, projelerini, sorunlarını, beklentilerini, fikirlerini alarak, yönetime kendi görüşleriyle katılmalarını ve katkı sunmalarını sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

“Sektörel güç birliği oluşturmayı amaçlıyoruz”

Hedeflerini sıralamaya devam eden Hamdi Erdem, “Odamıza yeni bir anlayış kazandırma yolunda, hep birlikte hareket edeceğiz. Böylelikle üyelerimizi, ticaret odamızda, daha etkin kılmayı, hedeflemekteyiz. Üyelerimizin hedef kitleleriyle buluşmalarına yönelik çalışmalar, önem verdiğimiz ve üzerinde hassasiyetle duracağımız bir başka konu başlığımızdır. Bu bağlamda, aynı sektörde faaliyet gösteren firmalarımızı, bir araya getirerek, sektörel güç birliği oluşturmayı amaçlıyoruz. Yine bu noktada düzenli olarak her ay, firmalarımızın tanıtımını yapmak, firma tanıtım günleri ve ticaret odası tacir buluşmaları düzenlemek de aynı amaca yönelik planladığımız çalışmalardan bazılarıdır. Aliağa'da faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmaların, yatırımcıların; Aliağamızın yerel firmaları olan üyelerimizle, ticaretini ve iş-birliğini sağlamaya yönelik etkinlikler düzenleyerek, hem üyelerimize hem de ilçemiz ekonomisine katkı sağlayacağız. Özetle Aliağa Ticaret Odası, üyelerini sadece mesajla hatırlayan değil; ticaretin, ekonominin ve yaşamın içerisinde kucaklayan ve destekleyen bir ticaret odası olacaktır.” Şeklinde konuştu.

“Var gücümüzle çalışacağız”

Hamdi Erdem, konuşmasının son kısmında, “Bu yolda, gerek üyelerimizle, gerek paydaşlarımızla, gerek kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve gerekse Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı üye diğer odalarla: uyum, işbirliği ve mutabakat içerisinde olacağız. Aliağamızın ve ülkemizin ekonomisine katkı sunmak için, var gücümüzle çalışacağız. Tüm adaylar için barış, huzur dolu, kardeşliğin hakim olduğu bir seçim dilerken. Aliağa Ticaret Odası seçimlerinin, üyelerimiz, Aliağamız ve ülkemiz için hayırlı olması, temenni ediyorum.” Dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler