131019098
28 Haziran 2022, Salı

Aliağa Meslek Yüksekokulu’ndan örnek sosyal sorumluluk projeleri

9 Haziran 2022, Perşembe 06:59

     


Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksekokulu tarafından, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında sosyal sorumluluk projeleri “Bir Çocuk Gülüşü Yeter” ve “Bir Öğün de Olsa Yardım” etkinlikleri gerçekleştirildi.

Ege Üniversitesi (EÜ), Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde geliştirilen sosyal sorumluluk projeleri ile tüm akademik ve idari birimlerin yanı sıra; Egeli öğrencileri de toplumsal fayda amacıyla bir araya getiriyor. EÜ Aliağa Meslek Yüksekokulu tarafından Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında sosyal sorumluluk projeleri “Bir Çocuk Gülüşü Yeter” ve “Bir Öğün de Olsa Yardım” etkinlikleri düzenlendi. EÜ Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörlüğünün desteği ve Aliağa Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevil Şener’in yürütücülüğü ile gerçekleştirilen etkinliklerde Aliağa’daki yardıma ihtiyacı olan ailelere erzak ve kıyafet yardımı yapıldı. EÜ Aliağa Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yer aldığı faaliyetlerde Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman ziyaret edilerek, köylerde erzak ve kıyafet ihtiyacı olan ailelerin belirlenmesi ve dağıtımı konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

“Toplumsal fayda elde etmeye çalışıyoruz”

Ege Üniversitesi’nin toplumun beklenti ve ihtiyaçlarına karşı duyarlı bir kurum olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz mensuplarının toplumsal sorunların çözümünde birlikte çalışmalarını sağlayıp, sosyal ve sivil sorumluluklarını güçlendirerek, toplumsal fayda elde etmeye çalışıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi özellikle öğrencilerimizi kapsayacak şekilde geliştirerek, deneyim yoluyla kazanım sağlamalarını destekliyoruz. Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman’ın destek olduğu, Aliağa Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevil Şener’in yürütücülüğünü üstlendiği ‘Bir Çocuk Gülüşü Yeter’ ve ‘Bir Öğün de Olsa Yardım’ projeleri ile Aliağa ilçemiz ve civar köylerindeki ihtiyaç sahiplerine uzanan yardım eli olmak istiyoruz. Ege Üniversitesi olarak, topluma fayda sağlayacak tüm proje ve faaliyetlere destek vermeye devam edeceğiz. Projelerde ve etkinliklerde emeği geçen tüm mensuplarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler