18 Temmuz 2018, Çarşamba

TÜPRAŞ HEM’DE MÜZİK VE HALK OYUNLARI ŞENLİĞİ

13 Mayıs 2017, Cumartesi 06:32

     


Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün, 2016-2017 eğitim öğretim dönemi kursiyerlerinin müzik ve halk oyunları gösterisi ilgiyle izlendi.

Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün, 2016-2017 eğitim öğretim dönemi kursiyerlerinin hazırladığı yılsonu Müzik ve Halk Oyunları Şenliği, Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fevzi Bayır, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ile kursiyerlerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fevzi Bayır, kursiyerlerin 1 yıllık çalışmalarının sergilendiği geceye katılanlara teşekkürlerini iletti. Bayır’ın açılış konuşması sonrasında gecenin ilk gösterisini Tüpraş Halk Eğitim Merkezi 2. Kademe Yetişkin Zeybek Grubu gerçekleştirdi. Zeybek gösterisi salondakiler tarafından ilgiyle izlendi. Zeybek Grubu’nun ardından Yeni Şakran Ortaokulu ve Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Hacıömerli Mahallesi Yıldızlar Halk Oyunları Ekibi Artvin Yöresi’ne ait oyunlarını sergiledi.

Gecede, Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Bağlama Eğitmenleri Ali Musa Tunç, Hasan Arslan ve Cemal Kızılkan, hazırladıkları bağlama ve klavye müzik dinletisi ile kulakların pasını sildi. Müzik dinletisi sonrası Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Yeni Yetişkinler Grubu, İzmir Zeybek gösterisiyle sahne aldı. Zeybek gösterisinin ardından, Aliağa Ortaokulu öğrencileri Anadolu Ateşi gösterisiyle, TOKİ İlkokulu öğrencilerinden oluşan Minikler Grubu Anadolum oyunuyla, Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müzik Öğretmeni Sadık Oğuz ve kursiyerleri gitar, müzik dinletisiyle, Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Yetişkin Bayanlar Grubu da Trakya yöresine ait halk oyunu ile sahne aldı. Kursiyerlerin gösterileri büyük alkış topladı.

Gecenin sonunda ise sertifika törenine geçildi. Bağlama Eğitmenleri Ali Musa Tunç, Hasan Arslan, Cemal Kızılkan, Müzik Öğretmeni Sadık Oğuz ve kursiyerleri adına Gitar Eğitmeni Sadık Oğuz’a sertifikasını Belediye Başkan Vekili Mehmedali Özkurt verdi. Tüpraş Halk Eğitim Merkezi 2. Kademe Yetişkin Zeybek Grubu adına kursiyerlerden Mehmet Soydan ve Fatime Özerdil’e Milli Eğitim Şube Müdürü Zehra Tuba Kabakçıoğlu, Yeni Şakran Ortaokulu ve Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Hacıömerli Mahallesi Yıldızlar Artvin Yöresi Halk Oyunları Ekibi adına kursiyerlerden Şeyma Tülin Şahin ve Halit Akdeniz’e Milli Eğitim Şube Müdürü Barış Özer, Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Yeni Yetişkinler Grubu adına kursiyerlerden Metin Yılmaz ve Firdevs Tomuş’a Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fevzi Bayır, Aliağa Ortaokulu Öğrencileri Anadolu Ateşi grubu adına kursiyerlerden Berke Süren ve Beyza Fidan’a Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Sema Pekderin, TOKİ İlkokulu öğrencilerinden oluşan Minikler Grubu adına kursiyerlerden Muhammed Emre Mindiloğlu ve Zeynep Ece Aydoğan’a Helvacı Ortaokulu Müdürü Hasan Gönç, Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Yetişkin Bayanlar Grubu adına kursiyerlerden Fatma Sevim ve Nimet Ergün’e de sertifikalarını Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fevzi Bayır verdi. Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fevzi Bayır, Müzik ve Halk Oyunları Şenliği’ne emek veren tüm kursiyerler ile eğitmenleri tebrik etti.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler