14 Haziran 2024, Cuma

Hisarcıklıoğlu’ndan TOGG müjdesi

21 Eylül 2022, Çarşamba 07:00

     


Aliağa Ticaret Odası’nda (ALTO), Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri İstişare Toplantısı’na katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile ilgili müjde verdi. 29 Ekim’de TOGG’un fabrikasının açılışını yapacaklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Allah nasip ederse Mart’ta Aliağa sokaklarında gezerken TOGG’u göreceksiniz.” Dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Aliağa Ticaret Odası’nda (ALTO), Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri İstişare Toplantısı’na katıldı. Toplantıda TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra; TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Özgener ve Hakan Ülken, İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Başkanı Ömer Ertürk, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şadan Eren, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek ile Aliağa Ticaret Odası (ALTO) üyeleri yer aldı.

Ertürk, Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti

Toplantının açılış konuşmasını yapan Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Başkanı Ömer Ertürk, 2018 seçimlerinden sonra ortaya çıkan ekonomik durum ve pandemi nedeniyle çok sıkıntılı bir süreç geçirdiklerini belirterek, bu süreçte oda ve borsalara vermiş oldukları desteklerden dolayı Türkiye TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti. Ertürk, “Ayrıca üyelerimize verdiğimiz hizmetlerin dijital ortama aktarılması ve bu alanda hizmet alması noktasında verdiğiniz destek aşikar. Bu konuda da sizlere minnettarız. TOBB olarak bölgemize kazandırdığınız okulun Aliağa sanayisine katkılarının yadsınamaz derecede yüksek olacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz. Bu okulu ilçemize kazandırdığınız için de ayrıca sanayicilerimiz adına da müteşekkiriz.” Dedi.

Rifat Hisarcıklıoğlu, “Aliağa ülkemiz açısından çok önemli bir kent”

Ertürk’ün ardından Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Meclis Başkanı Adnan Saka kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Saka’nın ardından konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Aliağa’nın ülkemiz açısından çok önemli bir kent olduğunu kaydetti. Hisarcıklıoğlu, “Aliağa hem önemli bir sanayi kenti hem önemli bir liman kenti. Göç alan bir yer. Sürekli bir gelişim olduğu için göç alıyor. Pandemi döneminde hem Aliağa Ticaret Odası hem 365 oda ve borsa müthiş görev yaptılar, Allah hepsinden razı olsun. Gece gündüz demeden sizlerin sıkıntılarını bizlere ilettiler. Pandemi döneminde bize yaklaşık 220 tane talep geldi. 220 talebin yüzde 97’sinin ya tamamı ya bir kısmı çözüldü. Bunda da başarı oda ve borsa başkanlarımızındır.” İfadelerini kullandı.

“Mart’ta Aliağa sokaklarında gezerken TOGG’u göreceksiniz”

Konuşmasında Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile ilgili müjde veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Biliyorsunuz sizler adına bir görev üstlendik. İnsanımızın 120 yıllık bir hayaliydi, Türk markası otomobil. 60 sene önce bu rüya yarıda kalmıştı Devrim otomobiliyle. Fakat 60 sene sonra bu görevi sizlere güvenerek üstlendik. Türkiye’den 4 girişimci kardeşimizle beraber, inşallah 29 Ekim’de, yüzde yüz yerli olan, tüm dünya ile yarış edebilecek, Türkiye’nin ilk otomobilinin fabrikasının açılışını yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Allah nasip ederse Mart’ta Aliağa sokaklarında gezerken TOGG’u göreceksiniz.” Dedi.

Konuşmasının sonunda 12 Ekim’de yapılacak olan Aliağa Ticaret Odası seçimlerine de değinen TOBB Rifat Hisarcıklıoğlu, seçimlerin Aliağa’ya, ülkemize hayırlar getirmesini diledi. Toplantının sonunda ALTO Başkanı Ömer Ertürk, günün anısına Rifat Hisarcıklıoğlu’na Helvacı Kilimi hediye etti.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler