131019098
25 Temmuz 2021, Pazar

İMEAK DTO’DAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

24 Şubat 2021, Çarşamba 06:16

     


Aliağa Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı yardıma muhtaç öğrencilere tablet desteği kampanyasına İMEAK Deniz Ticaret Odası 35 tablet bağışı yaptı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi, yardıma muhtaç öğrencilere tablet bağışında bulundu. Aliağa Kaymakamlığı ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde tableti olmayan öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleşti. Tören şeklinde gerçekleştirilen organizasyona Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa İlçe Garnizon Komutanı Faruk Altun, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Adem Şimşek, oda üyeleri ve okul müdürleri katılım gösterdi.

Karaman; “Aliağa’ya yakışır hizmet oldu”

Törende Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman bir konuşma yaptı. Karaman, “Pandemide EBA eğitiminden dolayı tablet desteğine ihtiyacımız vardı. Öğrenci ve veliler bu taleple geliyordu. Hakikaten üzülüyorduk. Adem Bey’in şahsında Deniz Ticaret Odamıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Devletine milletine son derece yakın, bizim idaremize son derece yakın her türlü hizmette yanımızda olan çok değerli bir başkanımız. Bütün velilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Tablet verdiğimiz tüm veliler büyük bir duyarlılıkla makamdan çıktılar. Çok ince bir süzgeçten geçirdik. Gerçekten hak sahibine vermek için çok titiz bir çalışma yaptık. Yaklaşık 300 öğrencimize tablet veren bir ilçeyiz. Hiçbir ilçede böylesine bir hamlenin olduğunu zannetmiyorum. Yine Aliağa’ya yakışır hizmet oldu. Kurada çıkmayan çocuklarımıza da tablet desteğinde bulunduk. Bu büyük bir hizmettir. Bizde her zaman söylüyoruz; ‘Tomurcuk kaygısı olmayan ağaç, ağaç değildir’. Bizim kaygımız bu ülkeye, bu ilçeye hizmet etmek. Onun için de hizmet eden herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Akyüz, “Adem Şimşek’e teşekkürü borç bilirim”

Törende konuşma yapan Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz, “Kıymetli ağabeyimiz Adem Şimşek, daha önce de dezavantajlı bölgelerimizin eğitime daha önce yaklaşabilmeleri adına kendisi ve ailesi adına tablet desteğinde bulunmuşlardır. Başkanı oldukları Deniz Ticaret Odası adına da ilçemiz öğrencilerine tablet desteğinde bulundular. Adem Şimşek Beyefendiye şahsım, ilçem ve öğrencilerim adına teşekkürü bir borç bilirim. Toplam 35 tablet desteğiyle ilçemizdeki öğrencilerimize bağışta bulundular.” dedi.

Şimşek, “Çocuklarımız denize yakın olsunlar”

Törende İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Başkanı Adem Şimşek de bir konuşma yaptı. Şimşek, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aliağa Kaymakamlığı ile yapmış olduğumuz bu protokol ümit ediyorum ki herkese örnek olacak. Deniz Ticaret Odamız öncülük etmiştir, etmeye de devam edecek. Böyle sosyal sorumluluk kampanyalarına destek vermeye devam edeceğiz. İleriki zamanlarda, Pandemi tamamen bertaraf edildikten sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte çocuklara denizi aşılamak amacıyla yarışmalar gerçekleştireceğiz. Aliağa’da çocuklarımız denize yakın olsunlar. İnşallah bizim gibi diğer odalar da böyle kampanyalara duyarlı olurlar.” diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol imzalandı. Daha sonra öğrencilere tabletleri protokol üyeleri tarafından verildi. Son olarak İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek tarafından Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman’a plaket takdim edildi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler