22 Haziran 2024, Cumartesi

Dünya birincisi öğrenciden Akyüz’e ziyaret

26 Ocak 2024, Cuma 06:57

     


NEO Science Olympiad'ta kodlama kategorisinde 4.sınıflar düzeyinde dünya birincisi olan Aslan Ateş Sarıbaş ile Özel Aliağa Robotik Kodlama Kişisel Gelişim Kursu Kurucu Müdürü Eren Çelikkıran, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ü ziyaret etti.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, NEO Science Olympiad'ta kodlama kategorisinde 4.sınıflar düzeyinde dünya birincisi olan Aslan Ateş Sarıbaş ile Özel Aliağa Robotik Kodlama Kişisel Gelişim Kursu Kurucu Müdürü Eren Çelikkıran'ı makamında misafir etti. Main Tean Organization tarafından Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli yapılan, sorularının temeli STEM (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Matematik) üzerine kurulu olan ve dünya genelinde öğrencilerin katıldığı NEO Science Olympiad'ta Aliağalı öğrenci büyük bir başarı gösterdi.

Aliağa’yı başarıyla temsil etti

Bu yıl 117’den fazla ülke, bin 200’den fazla okul ve kurs, 22 binden fazla öğrencinin katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilen NEO Science Olympiad'a katılan Aliağa Robotik Kodlama Kişisel Gelişim Kursu öğrencilerinden Aslan Ateş Sarıbaş kodlama kategorisinde 4.sınıflar düzeyinde dünya birincisi olarak Aliağa’ya büyük bir gurur yaşattı. Uluslararası platformda Aliağa’yı başarıyla temsil eden öğrenci ile Aliağa Robotik Kodlama Kişisel Gelişim Kursu Kurucu Müdürü Eren Çelikkıran'ı makamında ağırlayan Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, misafirlerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler