131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Şakran Sanayi Sitesi’nin temeli atıldı

31 Ağustos 2023, Perşembe 06:27

     


S.S. Şakran Sanayi Sitesi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi tarafından kurulacak olan sanayi sitesinin temeli atıldı.

S.S. Şakran Sanayi Sitesi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi tarafından Aşağı Şakran yolu üzerinde kurulacak olan sanayi sitesinin temeli atıldı. Temel atma törenine; Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, S.S. Şakran Sanayi Sitesi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Hüseyin Ekren, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, siyasi partilerin başkanları ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Hüseyin Ekren, “Hepimize hayırlı olsun”

Temel atma töreninde konuşan S.S. Şakran Sanayi Sitesi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Hüseyin Ekren, çok uzun ve sıkıntılı süreçlerden sonra temel atma törenini geçekleştirdikleri dile getirdi. Ekren, “Tüm olumsuzlukların sonunda 2022 yılının Aralık ayında tapularımızı aldık. Hemen ruhsat için belediyeye müracaatımızı yaptık ve Mayıs ayının sonlarına doğru inşaat ruhsatımızı aldık. Haziran ayında ihaleye çıktık, Temmuz’da ihale sonuçlandı. Bugün de hep birlikte temelimizi atıyoruz. Başkanımız Sayın Serkan Acar’a teşekkür etmek istiyorum. Ne zaman belediye ile ilgili bir işimiz olsa yardımcı oldu. Kooperatifçilik müteahhitliğe benzemez. Müteahhit kendi maddi ve manevi birikimlerini birleştirerek iş yapar, kooperatif ise üyelerden aldığı aidatlar kadar iş yapar. Kooperatife ortak olmak isteyenler için iki şey çok önemlidir, bir yöneticilere güven, iki sabır. Bunlar olmazsa olmazıdır kooperatifçiliğin. Değerli ortaklarımız, sabrınız ve güveniniz için hepinize yönetim ve denetim kurulları adına çok teşekkür ederim. Temelimiz hepimize hayırlı olsun" dedi.

Serkan Acar, “Yeni Şakranımıza sanayi sitesi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Ekren'in ardından bir konuşma yapan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, projenin öneminden bahsederek, "Esnaflarımızı bir arada tutacak, Yeni Şakran'dan geçen Çanakkale yolu üzerindeki o kötü görüntüyü ortadan kaldıracak bir sanayi sitesi yapılmasını hep dile getiriyorduk. Başkanımızın da belirttiği gibi 1988 yılında bu planlanmış. Zorlukları biz dinlerken yorulduk. O zorlukların üstesinden gelinip bugün burada Yeni Şakranımıza bir sanayi sitesi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben bu projenin bir an önce kazasız belasız bitirilmesini temenni ediyorum. Kooperatif başkanımız başta olmak üzere tüm yönetimine çok teşekkür ediyorum. Sanayi sitesinin Yeni Şakranımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Zekeriya Güney, “İnşallah en kısa zamanda açılış kurdelesini keseriz”

Törende son konuşmayı yapan Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Yeni Şakran’ın Aliağa'nın gözbebeği yerlerinden olduğunu belirterek, “Buraya da böylesine güzel tesisler yakışır. Hem esnafımız, hem hizmet alacak vatandaşlarımız için işyerlerinin bir arada olması son derece önemli. Kooperatifin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm üyelerimize bol bereketli kazançlar diliyorum. Allah kazasız belasız inşaatı bitirmeyi nasip etsin. İnşallah en kısa zamanda açılış kurdelesini hep birlikte keseriz" dedi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde temel atma töreni gerçekleştirildi.

(SERKAN SELİNGİL) 
Son Eklenen Haberler