131019098
28 Ocak 2021, Perşembe

AĞUSTOS AYININ KİTABI OKUYUCUYLA BULUŞUYOR

12 Ağustos 2020, Çarşamba 06:52

     


Aliağa Kent Kitaplığı’nın 7’nci yayını ‘Tapu Tahrir Defterlerine Göre 16. Yüzyılda Güzelhisar’ Ağustos ayının kitabı olarak okuyucu ile yeniden buluşuyor.

‘Tapu Tahrir Defterlerine Göre 16. Yüzyılda Güzelhisar’, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Yakınçağ Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Hilal Ortaç tarafından kaleme alındı. Başbakanlık Osmanlı Arşivi ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Arşivlerinden yararlanılarak hazırlanan kitapta Güzelhisar’ın, 16.yüzyıldaki ekonomik ve sosyal yaşamı tapu tahrir defterleri ile ortaya konuldu.

Hilal Masa’dan ücretsiz edinilebilecek

Tarih severler, Kurban Bayramı’nda dağıtımına başlanan ve Ağustos ayı sonuna kadar dağıtımı gerçekleştirilecek olan kitabı Aliağa Belediyesi merkez hizmet binasında faaliyet gösteren Hilal Masa’dan ücretsiz olarak talep edebilecek. Ayrıca kitabın dağıtımının yanı sıra diğer yayınlarda olduğu gibi dijital ortama da aktarılan eser Aliağa Belediyesi’nin kurumsal Web Sitesi https://www.aliaga.bel.tr/aliaga-kent-kitapligi adresinden kitabın PDF formatında ki içeriğini ücretsiz olarak indirebiliyorlar, isterlerse aynı adres üzerinden eseri sesli olarak dinleyebiliyorlar.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler