13 Haziran 2024, Perşembe

Yiyitalp, aile sağlığı merkezi yaptıracak

15 Mart 2023, Çarşamba 06:17

     


Aliağalı hayırsever iş insanı Salih Yiyitalp tarafından Aliağa’da yaptırılacak olan aile sağlığı merkezi için İzmir Valiliği’nde protokol imzalandı.

Aliağalı iş insanı Salih Yiyitalp tarafından Aliağa Yeni Mahalle’de yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi için İzmir Valiliği'nde protokol düzenlendi. Düzenlenen protokol imza törenine Vali Yavuz Selim Köşger, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun ve Salih Yiyitalp katıldı.

“Yeni Mahalle’ye aile sağlığı merkezi yapma kararı aldık”

Vali Köşger, Aliağa’ya Aile Sağlığı Merkezi kazandırılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek Yiyitalp ailesine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş da yapılacak Aile Sağlığı Merkezi hakkında bilgiler verdi. Anne ve babası ‘Sema –Tevfik Yiyitalp’ adına Aile Sağlığı Merkezi yaptırmak istediğini belirten Yiyitalp “İlçede ihtiyaç olan ne ise onu yapalım istedik. Aliağa her geçen gün göç alarak büyüyen bir kent. Kentimizde bulunan Aile Sağlığı Merkezleri’nde yoğunluk var. İlçemizde nüfus yoğunluğu en fazla olan mahallelerden biri de Yeni Mahalle. Köylerimizin de bu mahallemize yakınlığından dolayı buraya bir Aile Sağlığı Merkezi yapma kararı aldık. Projesi hazırlanıyor, 9 aile hekiminin görev yapacağı sağlık tesisinin biran önce inşaatına başlayıp, en kısa sürede teslim etmek istiyoruz. Yardım ve destekleri için Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’e, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. M. Emre Erkuş’a, Aliağa Kaymakamımız Zekeriya Güney’e, Aliağa İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Özkan Orhun’a ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi

450 metrekare alanda 9 aile hekimi ile hizmet verecek

Konuşmaların ardından, Aliağa’da, mülkiyeti hazineye ait Sağlık Bakanlığına tahsisli, 2.554 metre kare yüzölçümüne sahip taşınmaz üzerine yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi yapımına ilişkin protokol, Vali Yavuz Selim Köşger, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş ve hayırsever iş insanı Salih Yiyitalp tarafından imzalandı. Yakın zamanda yapımına başlanacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nde 450 metrekare kapalı alanda 9 aile hekimi sağlık hizmeti verecek.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler