131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

“Belediye başkanlarımızın yanında olacağız”

13 Şubat 2023, Pazartesi 06:11

     


CHP İzmir İl Yönetim Kurulu haftalık olağan kurul toplantısını, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda, yaşanan deprem felaketi sonrasında yardım kampanyasının koordinasyon çalışmaları gündeme alındı.

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu haftalık olağan kurul toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda, İzmir Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde başlatılan, ilçe belediyeleri ve ilçe örgüt başkanlıklarınca desteklenen yardım kampanyasının koordinasyon çalışmaları ve deprem bölgesindeki il başkanlıklarıyla iletişimin daha da güçlendirilerek bölgedeki ihtiyaçların karşılanması konusunda planlama yapılması konuları gündeme alındı.

“Amacımız hayatlarını kolaylaştırmak, acılarına ortak olmak”

Yönetim kurulu toplantısı sonrasında, toplantının gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Yıldız, “Yönetim kurulumuzun ana gündem maddesi, İzmir’den deprem bölgesine yapılan yardımlar ve belediyelerimizin yaptıkları yardımlara karşı, belediyelerimize kurulmak istenen baskılardı. Kurulumuzda, depremin ilk saatlerinden itibaren İzmir Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde başlatılan yardım kampanyalarındaki koordinasyon çalışmalarımız hakkında bilgilendirmeler yapıldı. İl başkanlığımız, İzmir’de büyükşehir belediyemizce belirlenen tüm yardım toplama merkezlerinde il başkan yardımcılarımızı zaten görevlendirmiş, hem ilçe örgütlerimizden hem de vatandaşlarımızdan gelen yardımların yerine ulaşması konusunda bir çalışmayı ilk günden başlatmıştı. Bu merkezlere yardım getiren ilçe başkanlıklarımız ve partililerimiz, il başkan yardımcılarımız tarafından karşılanıyor ve yönlendiriliyor. Bu koordinasyon, il başkan yardımcılarımızın katkısıyla eksiksiz bir şekilde sürdürülecek. Ayrıca deprem bölgesinde Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm afet bölgesi il başkanlıklarıyla birlikte çalışılacak. O illerimizin ihtiyaçları, o bölgeden İzmir’e gelmek ve konaklamak isteyen vatandaşlarımızın karşılanması, yerleştirilmesi ve sıkıntılarının giderilmesi için İzmir il başkanlığımız yine koordinasyon görevini sağlayacak. Amacımız hem deprem bölgesindeki hem de İzmir’e gelecek depremzedelerin hayatlarını kolaylaştırırken, acılarına ortak olmak ve dayanışmayı arttırmak.” dedi.

“Başkanlarımıza sahip çıkacağız baskıya izin vermeyeceğiz”

Ahmet Yıldız, CHP’li büyükşehir belediyelerinin afet bölgesinde, iktidarın organizasyon bozukluğu ve yetersizliğinden kaynaklanan sorunların giderilmesi ve yaraların sarılması için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yapılan çalışmalarla ilgili olarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu iradeye sahip çıkılacağını ifade eden Yıldız, “İl yönetim kurulumuzda, İzmir Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm CHP’li belediyelere destek verilmesi konusunda tam bir görüş birliğine varıldı. Belediyelerimizin, deprem bölgesindeki acılı vatandaşlarımıza yardım ediyor, hizmet üretiyor, yaralarını sarıyor olması nedeniyle baskıya maruz kalmasına müsaade etmeyeceğiz. İzmir il yönetim kurulu olarak bu konuda belediye başkanlarımızın yanında olacağız. İzmir il yönetimi kurulu olarak, İzmir büyükşehir belediyemiz öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına çok büyük bir destek veren İzmirli vatandaşlarımıza, esnafımıza, iş insanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve bu kampanyaları çeşitlendirerek, doğru organizasyonları sağlayan, başta büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza, bu kampanyalara sahip çıkarak büyüten ilçe örgüt başkanlarımız ve yönetimlerine teşekkür ediyoruz. İzmir dayanışmasını bir kez daha otaya koyan kentimizin, bu dayanışmayı daha da büyüteceğine inancımız ve desteğimiz tamdır.” diye konuştu.

Yönetim kurulu toplantısında, deprem bölgesine gönderilen yardımlar için İzmirlilere teşekkür etmek amacıyla esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin de gerçekleştirileceği Şubat ayı saha çalışmalarının da planlandığı belirtildi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler