16 Haziran 2024, Pazar

Sürekli, “100. yılda ilk günkü heyecanla”

16 Ocak 2023, Pazartesi 11:05

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, yürüttükleri 30 ilçede eş zamanlı ziyaret programı kapsamında Konak’ta sahaya indi.

İl Başkanı Sürekli; Gönül Kapısı, vefa, muhtar ve esnaf buluşmalarının yanı sıra Atatürk Gençlik Merkezi’ni de ziyaret etti. Konak ilçesinin İzmir’in dünü ve bugünü için önemine değinen Başkan Sürekli; “21 yıldır Türkiye’nin dört yanında olduğu gibi İzmir için de çalıştık, pek çok eser verdik. Tarihe tanıklık ettiği gibi, yarının da öncü ilçesi. Milli mücadelenin ardından milli ekonominin tesisine ev sahipliği yapan da Konak’tı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu tarihi adımı attığı yerde; milli ekonomi zirvesinin 100. Yılında Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle aynı yerde olacağız.” diye konuştu.

“CHP’li belediye tarafından otopark yapılan binayı, şehrimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz”

İzmir’in milli mücadele ve sonrasında ilklerin şehri olarak öncü bir rol üstlendiğini belirten Başkan Sürekli, “İktisat Kongresi’nin 100. yılında o müstesna tarihi ayağa kaldırmamıza az kaldı. İktisat Kongresi’nin yapıldığı binanın inşasında sona gelindi. Açılışımızı ve 100. yıl kongremizi 17 Şubat’ta Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yapmaya hazırlanıyoruz. 1923’ün hedefleri ışığında Türkiye Yüzyılı’nı ele alacağız. Geçen yüzyılın değerlendirmesini yaparken; yeni yüzyılın hedefleri için yol haritası çıkaracağız. Bu açıdan yeni bir tarih yazılacağını düşünüyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli ekonominin tesisi için ilk adımını İzmir’de İktisat Kongresi’ni toplayarak duyurmuştu. Şimdi bunu gerçekleştirdiği; ancak 1979 yılında CHP’li belediye tarafından yıktırılan ve otopark yapılan binayı, aslına uygun olarak inşa etmenin ve şehrimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

“İktisat kongresi iktisadi bağımsızlığın da simgesi”

Sürekli, kongrenin, Türk Tarih Kurumu ve Yüksek Öğretim Kurumu’nun destekleriyle uluslararası katılımlarla gerçekleşeceğini belirterek; “İnanıyorum büyük iz bırakacak. Çünkü, İktisat kongresi; bizim de altını çizdiğimiz ve hayata geçirmekte ısrar ettiğimiz iktisadi bağımsızlığın da simgesi. Bugün de dünya ve ülkemiz kritik bir dönüm noktasında. Küresel krizlerin ortasında, hedeflerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. Kararlılığımız, milletimizin de desteğiyle perçinleniyor. Bu ülkenin tüm üretenleriyle, esnafı, sanayicisi, çiftçisiyle yeni yüzyılı da öreceğiz.” dedi.

21 yılda 500’ün üzerinde gençlik merkezi

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Göztepe Mahalle Muhtarı Burcu Anbarlı ve Güzelyalı esnafı ile buluşurken, Konak Gençlik Merkezi’ni de ziyaret etti. İzmir’in her köşesinde AK Parti’nin çabası, yatırımı ve eseri olduğunu vurgulayan Sürekli, şöyle konuştu; “Gençliğimiz pırıl pırıl. Büyük umutlar vaat ediyor. Bugün ayağa kaldırdığımız o tarihin içini onlar dolduracak. 21 yıldır arkalarındaydık. Yine öyle. Konak’taki Atatürk Gençlik Merkezi, 21 yılda yaptığımız 500’ün üzerindeki merkezden ve İzmir’deki 13 merkezden sadece biri. Çok büyük bir misyon üstleniyor. Gençlerimize, tarihi ve kültürel geziler, akademik, sosyal ve kültürel fırsatlar sunuyor. Gençlerimiz burada, sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Dil Eğitim Atölyesi ile yabancı dil öğreniyor. İnovasyon ve bilim atölyeleri; el sanatları atölyeleri ve tematik kamplarda kendisini geliştiriyor. İzmir’de mevcut 13 Gençlik Merkezi var. 6 tane Gençlik Merkezi proje aşamasında, onlarda kısa sürede yapılacak. 4 tane Genç Ofis var. 2 Genç Ofis de proje aşamasında ve kısa zamanda başlanacak. Gençlerimiz de bize duyduğu güveni her noktada gösteriyor. Gençliğin AK Parti’ye eğilim ve katılım oranı oldukça yüksek. Yarın bu makamlarda onlar olacak. Yeni yüzyılın temellerini onlar güçlendirecek, duvarlarını onlar örecek.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler