131019098
21 Nisan 2024, Pazar

Zafer Partisi’nin yeni yönetimi istifa etti

17 Şubat 2024, Cumartesi 06:19

     


Zafer Partisi Aliağa İlçe Başkanı Ahmet Cengiz, partilerinin Aliağa Belediye başkan adayı Erdinç Tahtacı ile yaşadıkları fikir ayrılıkları nedeniyle partinin ilçe yönetimi ile birlikte görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

Zafer Partisi’nde geçtiğimiz ay gerçekleştirilen kongreyle yeni ilçe yönetimi belirlenmiş, partinin Aliağa ilçe başkanlığına Ahmet Cengiz seçilmişti. Geçtiğimiz haftalarda da Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Aliağa Belediye Başkanlığına Zafer Partisi Aliağa İlçe eski Başkanı Erdinç Tahtacı’yı aday gösterdiklerini açıklamıştı. Zafer Partisi Aliağa İlçe Başkanı Ahmet Cengiz, partilerinin Aliağa Belediye başkan adayı ile yaşadıkları fikir ayrılıkları nedeniyle yönetimi ile birlikte istifa ettiklerini duyurdu.

“Fikir ayrılıklarımız kapanamayacak kadar çok”

Zafer Partisi Aliağa İlçe Başkanı Ahmet Cengiz, istifa kararı ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “12 Şubat 2024 tarihinde, kıymetli yönetim kurulu üyelerimle yapmış olduğumuz istişare toplantısı neticesinde, mevcut belediye başkan adayı ile fikir ayrılıklarımızın kapanamayacak kadar çok olmasının bize ve partimize zarar vereceği kanaati içine girip bu süreci sonlandırma kararı aldık. Ben, yönetim kurulu üyelerimiz, partimizin çeşitli kollarında gönüllü görev yapan kıymetli partidaşlarım, gençlik kolları başkanım istifa etmiş bulunmaktayız.” İfadelerini kullandı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

  
Son Eklenen Haberler