131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

Kırkpınar’dan Soyer’e ‘Başka’ çıkışı

18 Ocak 2023, Çarşamba 06:58

     


AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in başka tarım, başka para, başka bayrak açıklaması yaptığını ve başka eğitim gibi içi boş bir açıklama daha yaptığını söyleyerek eleştiride bulundu.

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 1. İzmir Yerel Yönetimler Eğitim Kurulu toplantısında “Başka bir tarım, başka bir kentsel dönüşüm mümkün” şeklindeki açıklamalarını eleştirdi. Tunç Soyer, yerel yönetimlerin yürüttüğü eğitim faaliyetlerinin koordinasyonu için 1. İzmir Yerel Yönetimler Eğitim Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı. Toplantıda “Başka bir tarım, başka bir kentsel dönüşüm mümkün diyoruz” şeklinde açıklama yapan Soyer’i eleştiren Kırkpınar, “Sen önce burnunun dibindeki sorunları gör ve bu sorunları çözüme kavuştur. Seçildiğin günden bugüne kadar İzmir için yaptığın faydalı bir icraatını henüz görmedik. Sen İzmir için bir şeyler yap ve çık bunları anlat. AK Parti olarak eğitimden sağlığa, ulaştırmadan altyapıya, kentsel dönüşümden tarıma kadar her alanda Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayan yatırımları 20 yılda yaptık. Bizim yaptıklarımızı eleştirmek ve alternatif girişimlerde bulunmak ne senin ne de mensubu olduğun partinin haddi değildir” ifadelerini kullandı.

“İzmirliler hizmet bekliyor”

Soyer’in belediyecilik ve hizmet dışında her alanda çeşitli açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Yaşar Kırkpınar, “İzmir’de var olan ulaşım, alt yapı yetersizliği, koku, kentsel dönüşüm, gibi daha bir çok sorun varken, 20 yılda her alanda adeta ülkemize çağ atlatmış partimizin ve hükümetimizin icraatlarını eleştirmek ve alternatif açıklamalarda bulunmak Soyer ve mensubu olduğu CHP’nin ne kadar aciziyet içerisinde olduğunu gösterir. Yaptığı her toplantı ve bu toplantılarda yaptığı bütün konuşmalar sadece toplantıdan ve konuşmaktan öteye gidemiyor. Milletin gözünün içine baka baka milletin aklı ile adeta alay ediyor. Soyer’in bu ruh hali aslında kendisinin ne kadar çaresiz olduğunu göstermektedir. İzmir ve İzmirliler ondan başka tarım, başka para, başka bayraktan ziyade hizmet bekliyor. 4 yıllık belediye başkanlığı döneminde daha İzmir için hizmet yaptığını görmedik. Son 1 yılda da bu gibi konuşmaları bırakıp İzmir’e hizmet etmesini tavsiye ediyoruz” dedi.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler