21 Haziran 2024, Cuma

Çıray, “Erdoğan’ın diplomasını paylaşın”

25 Mart 2023, Cumartesi 06:58

     


İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının kamuoyu ile paylaşılması için Yükseköğretim Kurulu’na dilekçe verdi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın basına yaptığı açıklamada, görev süresince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasını çok araştırdığını ve bulamadığını söylemesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının kamuoyu ile paylaşılması için Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) dilekçe verdi.

Eski YÖK Başkanı, “Erdoğan’ın diplomasını aradım, bulamadım”

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, 11 Aralık 2007 - 11 Aralık 2011 tarihleri arasında YÖK Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın, basına yaptığı açıklamalar üzerine harekete geçti. Özcan’ın görev süresince Erdoğan’ın diplomasını çok araştırdığına ve bulamadığına yönelik sözlerinin basına yansıdığına dikkat çeken Çıray, YÖK’ün Anayasal bir kuruluş olduğunu ve üniversite diplomalarının YÖK kayıtlarında bulunduğunu söyledi. YÖK’e dilekçe veren Çıray şaibelerin ortadan kalkması amacıyla Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının kamuoyu ile paylaşılmasını istedi.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler