131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

“Demokrasi şöleni içerisinde bir seçim arzu ediyoruz”

27 Mayıs 2023, Cumartesi 06:50

     


28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde İzmir'de CHP ve İYİ Parti'den seçilen milletvekillerinden bir bölümü mazbatalarını aldı.

14 Mayıs’ta gerçekleşen 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde İzmir’de seçilen CHP ve İYİ Partili milletvekillerinin bir bölümü İzmir İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı. CHP'den seçilen 12 milletvekili, partinin İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve partililer, İzmir İl Seçim Kurulu binasına geldi. İl Seçim Kurulu yetkilisinden mazbatalarını alan milletvekilleri toplu fotoğraf çektirdi. Burada açıklama yapan İl Başkanı Aslanoğlu, milletvekili seçilen arkadaşlarının göreve başladıklarını söyledi.

“Seçim bir başka boyutuyla devam ediyor”

Milletvekillerinin bu dönem boyunca verecekleri hizmetlerle Türkiye'nin önünü açacak yasalar yapacaklarını aktaran Aslanoğlu, "Mazbataları aldık ama seçim bir başka boyutuyla devam ediyor. Pazar günü olacak cumhurbaşkanı seçimi için hep beraber törenin ardından çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah hep birlikte Kemal Kılıçdaroğlu'nu 13. Cumhurbaşkanı yapana kadar çalışacağız. Pazar günü İzmir'e yakışır, demokrasi şöleni içerisinde bir seçim arzu ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızı sandığa gitmeye davet ediyoruz." diye konuştu. CHP milletvekillerinin ayrılmasının ardından İl Seçim Kuruluna gelen İYİ Parti İzmir Milletvekili Hüsmen Kırkpınar da ailesi ve partililerle mazbatasını aldı.

(AA)  
Son Eklenen Haberler