16 Haziran 2024, Pazar

Abiye Şal Nedir? Nerelerde Kullanılır?

17 Ekim 2022, Pazartesi 15:13

     


Abiye şal, kombininizi tamamlayan dekoratif bir aksesuar veya direkt bir giyim ürünü olabilir. Her iki durumda da ipek, kaşmir, yün, pamuk ve keten gibi doğal liflerden ya da akrilik, polyester gibi suni liflerden üretilen parçalardır. Diğer yandan abiye şallar kare üçgen veya dikdörtgen olabilir. Kullanım şeklinize göre bunlardan birini tercih edebilirsiniz.

Farklı ayrıntıları olan ve dikkat çeken şal grubu abiye şal olarak nitelendirilir. Bu şallar genellikle özel günlerde kullanılır; düğün, nişan, kına ve sünnet gibi özel günlerde kıyafetinizi destekler niteliktedir. Ayrıca sadece özel günlerde değil, sade bir kombini benimsediğiniz zamanlarda de abiye kategorisine giren şalları takabilirsiniz. Bu görünümünüze farklı bir hava katacaktır. 

Abiye şallar genellikle simli, parıltılı, işlemeli ve taşlı olur. Abiye şal çeşitleri gösterişli ve şık motiflerle tasarlanır. Eşsiz estetik görünümleriyle genç ve dinamik bir stil yakalamanızı sağlar. Tek renk olan şal modelleri ile yaptığınız her kombini rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Tek renk abiye şallar, desteklenen aksesuarlarla özgüvenli bir duruş ortaya çıkaracaktır. Düz ve sade olan abiye şallar, taşlı broşlar ve çiçekli aksesuarlarla desteklenebilecek bir niteliktedir. Ayrıca, farklı renk ve modellerle tasarlanmış abiye şallar da sade ve tek renk tercih ettiğiniz kıyafetlerinize canlılık ve hareket katacaktır.

Abiye Şal Nerelerde Kullanılır?

Abiye şal, yaptığınız kombine göre her ortamda kullanılabilir. Aynı zamanda bu şallar kıyafete hoş bir son dokunuş katar. Çeşitli kumaş seçenekleriyle tasarlanan abiye şal modelleri tesettür giyimin en mühim tamamlayıcılarından biridir. Aynı zamanda tek tip şal kullanma alışkanlığı olan herkesin gardırobuna dinamik bir hava katar. Simli, dantelli, püsküllü ve tüylü modelleri ile özel günlerinizin vazgeçilmez tamamlayıcısı olur.

Simli abiye şal modelleri ile elbisenize ışıltı katabilirsiniz. Bunun yanında dantelli abiye şal modelleri ile şifon elbisenize romantik bir hava katmanız mümkündür. Püskül ve tüy detaylı modelleriyle kendinize özgü tarzınızı yansıtırsınız. Parlak taş detaylı abiye şal çeşitleri ise özellikle düğün ve nişan gibi özel organizasyonlarda ciddi ve göz alıcı bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Düz renk kombinlere hareket katmak için desenli şallar kullanılabilir. Tek renk abiye şal modelleri ise daha sade giyinmeyi seven kadınların bir numaralı tercihi olur. 

Abiye şal modelleri, tarzınızı yansıtmanız için size olanak tanır. Işığınızı yansıtan modellerin içinden size uygun olanı bularak tarzınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Size birçok alternatifi bir arada sunan Mooncorn ile özel günlerde işinizi şansa bırakmayın.

Abiye şal modelleri gibi kumaşları da farklılık gösterir. Kullanacağınız ortama ve konsepte bağlı olarak;

  • Bambu,
  • Bürümcük,
  • İpek,
  • Penye,
  • Pamuklu,
  • Keten kumaş modelleri mevcuttur.

Şalın kullanılacağı mevsim de göz önünde bulundurularak tercih edilir.

En Çok Tercih Edilen Abiye Şal Kumaş Çeşidi

En çok tercih edilen abiye şal kumaşı şifondur.  Şifon kumaş olan abiye şal modelleri, büzülme yapmayan ve haliyle ütü gerektirmeyen bir yapıdadır. Temel tesettürde kadınların vazgeçilmezi olan şifon şallar, gardırobunuzun olmazsa olmazlarındandır. Bunun sebebi ise şifon şalın kolay şekil alabiliyor olmasıdır. Ayrıca abiye şal modellerinde kullanılan şifon kumaş, esnek bir yapıya sahip olup kırılmaya ve bozulmaya karşı dayanıklıdır. Bu sebeple hızlı ve hareketli geçen bir günün artından şalınız hala şeklini ve duruşunu korumaya devam eder.

Şifon abiye şal modelleri nefes alır ve kafanızı terletmez. Ağırlık yapmayan yapısından dolayı gün içinde sizi rahatsız etmez, bu sebeple uzun saatler kullanabilirsiniz. Abiye şallarda şifon, hafif dokulu ve ışık geçirgenliği yüksek zarif bir kumaş çeşididir. Aynı zamanda şifon kumaş, abiye şal fiyatları söz konusu olduğunda bütçenizi zorlamayacak uygun fiyatlı bir seçenektir. Şifon abiye şal modelleri tulum ve takım elbise ile mükemmel giden bir şal kumaş türüdür.

Abiye şal modelleri kategorisindeki şifon şallar ışıltılı ve parlak bir yapıya sahiptir. Bu sebeple özel günlerde kullanıma uygundur. Şifon şallar kendi içinde çeşitlere ayrılır ancak genel olarak yapıları aynıdır. Işığı yansıtan doğal parlaklığından dolayı abiye şal kumaşlarında en çok tercih edilenler arasındadır.

Abiye Şal Fiyatları

Abiye şal fiyatları, şalın boyutu, kumaş türü ve şekli gibi birçok etkene bağlı olarak değişir. Her şeyden önce şalın modeli ve üzerinde kullanılan aksesuarların kalitesi de fiyatını etkileyen faktörlerdendir. Bu sebeple, sabit bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Ayrıca ülkemizde bulunan döviz kuru değişimleri de şal fiyatlarını etkiler. Abiye şal modelleri üretiminde önemli olan kalite ve fiyat beklentisinin aynı anda karşılanmasıdır. 
Son Eklenen Haberler