131019098
30 Ekim 2020, Cuma

İLK SEMT PAZARI BUGÜN KURULUYOR

1 Nisan 2020, Çarşamba 06:17

     


Aliağa Belediyesi, sağlık tedbirleri kapsamında ilçede kurulan pazar sayısını haftanın beş gününe çıkararak semt pazarları kuruyor.

Aliağa Belediyesi, vatandaşların ihtiyaç duyduğu gıda ve temel ihtiyaç maddelerini sağlıklı koşullarda temin edebilmesi için haftanın beş günü açık olacak Semt Pazarları kuruyor. Aliağa Belediyesi tarafından Aliağa Büyük Kapalı Pazaryeri ve Yeni Mahalle Pazaryeri’nde kurulacak Semt Pazarları; her hafta pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri, insan yoğunluğunu önlemek amacıyla, haftada beş gün açık olacak. Semt Pazarı bu hafta ilk olarak çarşamba, perşembe ve cuma günleri Aliağalılara hizmet verecek.

Haftanın beş günü açık olacak

İlk Semt Pazarı, bugün (Çarşamba) Aliağa Büyük Kapalı Pazaryeri’nde kurulacak. İkinci semt pazarı ise Yeni Mahalle Kapalı Pazaryeri’nde 3 Nisan Cuma günü hizmet vermeye başlayacak. Her iki pazaryeri de haftanın beş günü açık olacak. Pazar yerlerinde koronavirüs salgınına karşı tedbiren tezgahlar arasında üç metre mesafe kuralı uygulanacak.

İlçe dışından pazarcı esnafı girişine izin verilmeyecek

Semt pazarları, vatandaşın gerek temel gıda, gerekse yaş, meyve, sebze ihtiyacını karşılamak amacıyla Aliağa Belediyesi ve Aliağa Belediyesi Şirketleri iş birliğinde kurulacak. Haftanın beş günü Aliağa halkına hizmet verecek olan semt pazarlarına, sağlık tedbirleri nedeniyle il ve ilçe dışından pazarcı esnafının girişine izin verilmeyecek. Ayrıca, koronavirüs tedbirleri kapsamında kronik hastalığı olan, hamile ve 65 yaş üstü vatandaşların alışverişe çıkmamaları, alışveriş ve acil ihtiyaçları için pazara çıkacak Aliağalıların da pazar alanında fazla kalmamaları bildirildi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler