131019098
28 Ekim 2020, Çarşamba

“ALİAĞA COĞRAFYA ATLASI”NIN DAĞITIMI 3 MAYIS’TA SONA ERİYOR

1 Mayıs 2019, Çarşamba 06:44

     


Aliağa Belediyesi’nin “Aliağa Kent Kitaplığı” adı altında yayınladığı kültür yayınlarından olan Aliağa Coğrafya Atlası kitabının dağıtımı 3 Mayıs 2019 tarihi itibariyle sona erecek.

Nisan ayı boyunca dağıtımı devam eden, Doç. Dr. Emre Özşahin ve Dr. Öğr. Üyesi İlker Eroğlu tarafından hazırlanan 120 sayfalık Aliağa Coğrafya Atlası kitabı, Aliağa ile ilgili coğrafi verilerin toplanması, görselleştirilmesi, analizi ve dağıtımı bakımından büyük önem taşıyor. “Aliağa Coğrafya Atlası”, ilçenin jeolojik, jeomorfolojik, iklim, hidrografya, toprak, bitki örtüsü, nüfus ve yerleşme, tarım ve hayvancılık, arazi kullanımı, sanayi ve ticaret ile turizm özelliklerini okuyucuya tanıtıyor. Harita ve fotoğraf içeriğiyle desteklenen atlasın içinde yer alan bilgiler, farklı kişi, kurum ve kuruluşlardan alınan tematik haritalar veya istatistiksel verilerin arazi çalışmaları eşliğinde toplanan yersel verilerle birleştirilip, bilgisayar ortamında işlenmesi sayesinde elde edildi.

Türkiye’nin ilk ilçe atlası “Aliağa Coğrafya Atlası”na sahip olmak isteyen okurlar, kitabı Aliağa Belediyesi merkez binasında faaliyet gösteren Hilal Masa’dan, Yeni Mahalle, Yeni Şakran ve Helvacı Hizmet Birimleri ile Nadir Nadi Kütüphanesinden ücretsiz, Aliağa Belediyesi’nin resmi internet sayfasından E-Belediye-Yayınlarımız bölümünden de PDF olarak indirebilir ya da dinleyebilirler.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler