131019098
30 Ekim 2020, Cuma

1 YILDA BİN 860 BAŞVURU ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

2 Ocak 2020, Perşembe 06:34

     


Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 2019 yılında Hilal Masa vasıtasıyla gelen Bin 860 başvuruyu başarıyla sonuçlandırdı.

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kentte yaşayanların huzur ve refahı için ALO 153 Hilal Masa çağrı merkezine gelen şikâyetleri 7/24 esasına göre değerlendiriyor. Zabıta birimine gelen şikâyet ve taleplerin büyük bir çoğunluğu telefon ile olurken bir kısmı internet ve şahsi başvurulardan oluştu.

Beş devriye aracı ve dört motosiklet ile görev yapıyorlar

Yeni Şakran Mahallesi’nden Helvacı bölgesine kadar çok geniş bir hizmet alanına sahip olan Aliağa Belediye Zabıtası 1 Müdür, 2 zabıta komiseri ve 22 memur ile görev yapıyor. 2019 yılında zabıta müdürlüğü tarafından; hafriyat, çevreyi kirletme, hurdacı, dilenci, kaldırım işgali, seyyar satıcı, ihlal ve çevreye rahatsız verme hususlarından ötürü idari para cezası uygulandı. İş yeri denetimlerinde ruhsatsız olduğu tespit edilen işletmeler için ise yasal işlemler yapıldı. Zabıta ekipleri okul bölgelerinde yaptığı trafik uygulamaları ile sürücüler için yaptığı bilgilendirme çalışmalarının yanı sıra yıl içerisinde fırın, market, kasap, manav, okul kantini ve tekel bayilerine periyodik olarak denetimler gerçekleştirdi. Beş devriye aracı ve dört motosiklet ile görev yapan zabıta müdürlüğü özellikle motorize ekipler sayesinde yaz aylarında parklarda ve plaj bölgelerinde kabahatlar kanununa aykırı hareket edenlere anında müdahale etti. İlgili yasa ve yönetmelikler kapsamında yeni yılda da çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar, “Yetki ve sorumluluklarımız çerçevesinde Aliağa halkına verdiğimiz hizmetin kalitesini arttırarak çalışmalarımıza 7/24 esasıyla devam edeceğiz” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler