131019098
25 Şubat 2021, Perşembe

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DÜŞÜNÜLMÜYOR”

3 Ekim 2020, Cumartesi 06:55

     


İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Koronavirüsle mücadele noktasında İzmirlilerin kurallara uyduğunu söyledi. Sokağa çıkma yasağının gelinen süreçte artık düşünülmediğini ifade eden Köşger, “Hayat yeni normal ile birlikte devam edecek, ekonomimiz ve üretimimiz devam edecek.” dedi.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, bir dizi program kapsamında Karşıyaka’yı ziyaret etti. İlk olarak Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’dan ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Köşger, ardından da Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a ziyarette bulundu. Görüşmede Başkan Tugay tarafından Vali Köşger’e hizmet ve projeleri hakkında brifing verildi, Karşıyaka Belediyesi ile İzmir Valiliği koordinasyonunda yürütülen çalışmalar değerlendirildi. Ziyaretler sonrasında, pandemi ile mücadele kapsamında denetimler yapıldı. Vilayetler Evi durağından tramvaya binen Vali Köşger, hat üzerinde yolculuk yapan vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Köşger, Mavişehir Balıkçı Barınağı’nda ‘Temiz Deniz, Mutlu Balıklar’ adı altında düzenlenen denizsel alanı temizleme etkinliği ile Hayvancılığın Geliştirilme Projesi kapsamında gerçekleştirilen koç dağıtım törenine de katıldı.

“Kurallara uyarak hayatımızı devam ettireceğiz”

Koronavirüsle mücadele noktasında İzmirlilerin kurallara uyduğunu gözlemlediğini belirten Vali Yavuz Selim Köşger, “Gösterdikleri özenden dolayı İzmirli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın işi sıkı tutup daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Biliyorsunuz Sağlık Bakanımız da açıkladı; İzmir’de son 15 günde yüzde 26’lık bir azalma söz konusu. Yapmış olduğumuz kontrollerle vatandaşlarımızı daha da bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Şu an yeni tedbirlerimizi uyguluyoruz. HES kodunu pazarcılara uygulamaya başladık. Ayrıca vatandaşlarımız bu süreçte HES kodu olmadan konaklama yerlerinde konaklayamayacak. Yani ihtiyaç duyulduğu takdirde ilimiz için tüm önlemleri alıyoruz ve alacağız. Sokağa çıkma yasağı geldiğimiz süreçte artık düşünülmüyor. Hayat yeni normal ile birlikte devam edecek. Ekonomimiz ve üretimimiz devam edecek. Hayatı durduramıyoruz, ancak kurallara uyarak hayatımızı devam ettireceğiz” diye konuştu.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler