131019098
20 Nisan 2024, Cumartesi

Hastane inşaatında çalışan işçiler greve başladı

4 Nisan 2024, Perşembe 06:26

     


Aliağa’da yapımı devam eden Dokuz Eylül Üniversitesi Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi inşaatında çalışan taşeron işçileri maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle greve başladı.

Aliağa’nın Çaltılıdere Mahallesi’nde yapımı devam eden Dokuz Eylül Üniversitesi Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi inşaatında çalışan taşeron işçileri, 4 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle greve başladı. Özsoy isimli taşeron şirkette çalışan işçiler, hastane inşaatı önünde yaptıkları basın açıklamasında çalışma ve yemekhane koşullarını da protesto etti.

“İnşaat işçisi köle değildir”

İşçilerin üyesi olduğu İYİ-SEN tarafından yapılan açıklamada, “Bizler İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası üyeleri olarak İzmir Aliağa'da 9 Eylül Üniversitesi Aliağa Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi şantiyesinde Özsoy İnşaat bünyesinde çalışan inşaat işçileri olarak, sürekli geciken ücret ödemelerini, insan onuruna aykırı barınma, ısınma ve beslenme gibi koşulları protesto etmek için, ödenmeyen ücretlerimizi almak için yasal hakkımız olan greve başlıyoruz. Buradan tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz. Böyle bir dönemde inşaat işçisine ihtiyaç varken hala bizi kölelik koşullarında çalıştıran inşaat patronlarına sesleniyoruz. İnşaat işçisi köle değildir. Ücret haktır gasp edilemez! Emekten işçiden yana olan herkesi bu eyleme destek vermeye, duyarlı olmaya çağırıyoruz.” İfadelerine yer verildi.

(DERYA SÜNER)

  
Son Eklenen Haberler