24 Temmuz 2024, Çarşamba

Mor Makas Dikiş Kursu başladı

8 Temmuz 2024, Pazartesi 07:56

     


İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü’nün Meslek Fabrikası iş birliği ile hayata geçirdiği Mor Makas Dikiş Kursu başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü ve Meslek Fabrikası iş birliği ile başlatılan Mor Makas Dikiş Kursu, Örnekköy’de bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Anahtar Kadın Çalışmaları Bütüncül Hizmet Merkezi’nde çarşamba, perşembe ve cuma günleri 09.30-14.30 saatleri arasında veriliyor. Dikişe dair temel bilgilerin aktarıldığı kursta hem öğrenen hem de keyifli vakit geçiren kadınlar, kendi giysilerini dikmeyi ve ürettikleri kıyafetleri satmayı hedefliyor.

“Hizmetlerimizi kadınların ihtiyaçlarına göre düzenliyoruz”

Kurs hakkında bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Anahtar Kadın Çalışmaları Bütüncül Hizmet Merkezi Sorumlusu Dilek Aksoy, “Kursumuzu üçüncü kez düzenliyoruz. Şimdiye kadar 270 kadına ulaştık. Bu dönem 25 kadın kursiyerimiz, 140 saat süren 8 haftalık eğitim alacak. Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü olarak kadın odaklı çalışmalar yürütüyoruz. Kursa gelen kadınlar, çocuklarını güvenle alt katımızda bulunan kreşimize emanet ediyor. Hizmetlerimizi kadınların ihtiyaçlarına göre düzenliyoruz” dedi.

“Kayıtlarımız üç günde doldu”

Kadınların kurstan büyük keyif aldığını vurgulayan Aksoy, “Kadınlar dikiş dikmeyi çok seviyor. Kayıtlarımız üç günde doldu. Kursa gelen kadınlar kendilerine, çocuklarına kıyafet dikmeye başlıyor. Ayrıca gelir elde etmek için gelenler de var. Kursumuz sertifikalı olduğu için katılan kadınlar tekstil atölyelerinde de çalışmaya başlayabiliyor” diye konuştu. Giyim Öğretmeni Serpil Çetin de “Ben 42 yıldır bu işi yapıyorum ve 42 yıldır ilk günkü hevesle öğretmeye devam ediyorum. Burada kursiyerlerimize giyim üretiminde temel bilgiler veriyoruz. Ortamımız gayet güzel. Kadınlar çok hevesli. Çok istekli çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

(DERYA SÜNER) 
Son Eklenen Haberler