131019098
29 Temmuz 2021, Perşembe

“HAKLI DAVAMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

8 Ağustos 2019, Perşembe 06:54

     


Aliağa Belediyesi'nde işten çıkarılan 187 işçi, belediye hizmet binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. İşçiler mücadelelerinin süreceğini dile getirdi.

Aliağa Belediyesi'nde işten çıkarılan 187 işçi, direnişlerini sürdürüyor. Demokrasi Meydanı’nda direnişte olan Aliağa Belediye işçileri, Aliağa Belediyesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. İşçiler gerçekleştirdikleri açıklamada “Aşımızı, ekmeğimizi evimize götürdüğümüz işimizden haksız, hukuksuz bir şekilde çıkarılalı neredeyse 3 ay oldu. Bu üç aylık sürede direncimizin kırılıp mücadelemizin sekteye uğrayacağını düşünenler büyük bir hayal kırıklığına uğradılar” diye konuştu. Belediye işçilerinin açıklamasına Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri de destek verdi.

“Ahlaksız tekliflerle cezai sorumluluktan kurtulmaya çalışıyor”

Mayıs ayı maaşlarını ve işçilik alacaklarının halen hesaplarına yatırılmadığını hatırlatan işçiler, protokol imzalatarak işçilerin mücadelesinin sekteye uğramayacağının altını çizdikleri açıklamada, “Bizleri yıllarımızı verdiğimiz işimizden edenler emek ve demokrasi kavramlarını bırakın, yakın bir zamana kadar bu kentin yolunu dahi bilmeyenlere hazırlattıkları protokolleri işten çıkarttıkları emekçi arkadaşlarımıza imzalatarak mücadelemizi sekteye uğratacaklarını zannettiler. Biz ilk günden itibaren şuna inandık; sayımız ne olursa olsun bize karşı işlenen bu sosyal cinayetin hesabını hukuk önünde soracağız. Belediye Başkanı Serkan Acar da hukuk önünde bunun hesabını veremeyeceğini ve ceza alacağını bildiği için protokol adı altındaki ahlaksız teklifler ile bu cezai sorumluluktan kurtulmaya çalışmaktadır. Buradan tekrar ediyoruz, bedeli ne olursa olsun bu haklı davamızdan asla ama asla vazgeçmeyeceğiz” ifadeleri kullandılar.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler