131019098
25 Kasım 2020, Çarşamba

HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİNE HAZIRLANIYOR

12 Haziran 2019, Çarşamba 06:40

     


Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'nde eğitim gören kursiyerler, bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaları geleneksel yılsonu sergisiyle Aliağalıların beğenisine sunacak.

Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'nde 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde kurs gören kursiyerleri sergi heyecanı sardı. Kursiyerler bir yıl boyunca yaptıkları el sanatları, perdelik kumaşlar, çini ahşap boyama gibi çalışmaları her yıl olduğu gibi bu yıl da görücüye çıkartacak. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yılsonu sergileri merkez müdürlüğünde olduğu gibi Helvacı ve Yeni Şakran Mahallesi’nde de gerçekleştirilecek. Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’ndeki sergi 13 Haziran 2019 Perşembe günü saat 16.00’da düzenlenecek olan tören ile açılacak. Tören programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kurum müdürü Fevzi Bayır’ın açılış konuşması ile başlayacak. Protokol konuşmalarının ardından halk oyunları gösterileri gerçekleştirilecek. Program sergi açılışı ve sergi ziyaretleri ile son bulacak. Sergi üç gün boyunca ziyarete açık kalacak. Helvacı sergisi 20 Haziran 2019 Perşembe günü saat 14.00’da Helvacı Belediye Düğün Salonu’nda, Yeni Şakran Sergisi ise 27 Haziran 2019 Perşembe günü saat 11.00’da Yeni Şakran Belediye Düğün Salonu’nda görücüye çıkacak.

Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi kazandırmaya devam ediyor

Bir yılda 756 kurs açtıklarını, meslek edindirme, genel kurslar ve okuma yazma kurslarıyla da 13 bin 500 kişiye ulaştıklarını belirten Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fevzi Bayır, kurum çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Okuma yazma seferberliği kapsamında 56 okuma yazma kursu, okullar hayat olsun projesi kapsamında ise öğrencilere 95 kurs açtık. Tutuklu, hükümlü ve dezavantajlı kesimlere yönelik birçok kurs verdik. Sosyal ve kültürel kurslarımızın yanı sıra mesleki, teknik ve hijyen eğitimi gibi kurslar vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gördü. Tiyatro, konferans ve panel gibi birçok etkinliği salonumuzda gerçekleştirdik. Açık öğretim lisesi ve açık ortaokulda kayıtlı 5 bin 500 öğrencimiz mevcuttur. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda açtığımız kurslar ile binlerce vatandaşımıza meslek öğretiyoruz”

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler