131019098
31 Ekim 2020, Cumartesi

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDI

15 Haziran 2019, Cumartesi 06:27

     


Aliağa’da resmi ve özel olmak üzere toplam 72 okuldaki 16 bin 423 öğrenci yaz tatiline başladı. İlçe protokolü 80. Yıl Çamlık Ortaokulu’nda düzenlenen törende öğrencilere karnelerini verdi.

Aliağa’da resmi ve özel 72 okulda toplam 16 bin 423 öğrenci uzun soluklu bir tatile çıktı. Aliağa Protokolü 80. Yıl Çamlık Ortaokulu’nda öğrencilere karnelerini verdi. Okulda düzenlenen karne törenine Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa Belediye Başkan Vekili Mehmedali Özkurt, Okul Müdürü Özkan Keyik, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katılım gösterdi. Kaymakam Erhan Günay ilk olarak 2. Sınıf öğrencilerine karnelerini verdi. Günay ve beraberindeki protokol üyeleri öğrencilere hikaye kitabı hediye etti. Okul bünyesinde eğitim veren özel eğitim sınıfını da ziyaret eden protokol üyeleri buradaki öğrencilere karnelerini verdikten sonra okul bahçesine geçti.

“Tatilde okuma teşvik edilmeli”

Okul bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan bir konuşma gerçekleştirdi. Bayhan konuşmasında, “2018 – 20018 eğitim öğretim yılını geride bıraktık. Tatil süresince öğrencilerin düzeyine ve zevklerine uygun bir kitap listesi oluşturularak bu kitapları okuması teşvik edilmeli. Mümkünse ailecek kitapçılara, kütüphanelere gidilerek okuma teşvik edilmeli. Hatta mümkünse aile okuma saatleri ile birlikte kitap okumak özendirilmeli. Uzun yaz tatili akrabalar ile ilişkilerin güçlenmesine de katkı sağlayabilir. Akrabalar ziyaret edilerek çocukların aile ruhunu anlaması ayrıca birlik ve beraberliğin önemini keşfetmesi sağlanabilir. Farklı şehirler ya da ülkelere gitme imkânı olmayan aileler kendi şehirlerinde bulunan tarihi ve kültürel gezilerle çocuklarının zihinlerini canlı tutabilirler. Özellikle yaz kursları öğrencilere bilmedikleri bir alandaki yetenekleri keşfetmesine fırsat sağlayacak, ayrıca estetik duyguların gelişimine de yardımcı olacaktır. Bunun için müzik, resim gibi beceri kursları değerlendirilebilir. Bu tavsiyelerle birlikte kıymetli yönetici ve öğretmenlerime, sevgili öğrencilerime, değerli velilerimize sağlıklı sıhhatli günler diliyorum. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz ve planladığımız faaliyet ve projelerimizde büyük desteğini gördüğüm Aliağa Kaymakamımız Sayın Erhan Günay’a, İzmir İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ömer Yahşi’ye Aliağa Milli Eğitim camiası adına teşekkür eder saygılarımı sunarım.” ifadelerini kullandı

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler