131019098
27 Eylül 2020, Pazar

ÖMER ERTÜRK: "TEDBİRLERİ SÜRDÜRELİM"

17 Haziran 2020, Çarşamba 06:41

     


Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede elde edilen başarının devamı için tedbirlere uyulmaya devam edilmesi gerektiğini ifade etti.

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Koronavirüs salgını ile ilgili tedbirleri sürdürelim uyarısında bulundu. Başkan Ertürk, yaptığı yazılı açıklamada, Dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs pandemisiyle mücadelede ülke olarak başarılı bir noktaya ulaşıldığını, ancak son zamanlarda artan vakalar nedeniyle ikinci bir salgın tehlikesinin devam ettiğini anımsattı.

“Güzel günlere kuralları hep birlikte uygulayarak ulaşacağız”

Özellikle iş insanlarının ve çalışanlarının ekonomik hayata devam ederken, gerekli tedbirleri elden bırakmamaları gerektiği uyarısında bulunan Ertürk, şunları kaydetti; “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Covid-19 pandemisi devam ediyor. Virüs ne dünyamızı ne de ülkemizi terk etmiş durumda. Hızlı yayılma ve ciddi hastalık yapma potansiyelini sürdürüyor. Salgın tehlikesi ortadan kalkana kadar hepimizin yeni normal diye adlandırılan sürece uyum göstermemiz gerekmektedir. Toplumumuzu bu virüs ile ilgili sıkıntıya sokacak bir rehavete sebebiyet vermeden toplumsal yaşamımızda ve iş yerlerimizde maske, temizlik ve sosyal mesafe uygulamasının sürdürülmesi büyük önem arz etmektedir. Satış yerlerinde kalabalık ortamların engellenmesi ve müşterilerin iş yerlerine maskesiz alınmaması çok çok önemli. Çalışanlarımızın maske ve eldiven kullanımlarında daha fazla özen gösterilmesi kendileriyle birlikte, çevredeki herkesin sağlığı için gereklidir. Tüm çalışanlardan özellikle hijyen konusunda daha hassas davranmalarını istiyoruz. Özlediğimiz güzel günlere kuralları hep birlikte uygulayarak ulaşacağız."

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler