131019098
26 Ocak 2021, Salı

ALİAGASEMTPAZARİ.COM’A YOĞUN İLGİ

18 Temmuz 2020, Cumartesi 06:47

     


Pandemi tedbirlerinin sürdüğü ve virüs yayılımına karşı sosyal izolasyonun hayati önem taşıdığı günümüzde Aliağa Belediyesi’nin sosyal destek projesi aliagasemtpazari.com ilgi görmeye devam ediyor.

Aliağalıların temel gıda ürünlerine erişimini kolaylaştırmak için 9 Nisan 2020 tarihinde hizmete açılan online siteden bugüne kadar tonlarca sebze, meyve ve bakliyat ürünü sipariş edildi. Açıldığı günden bu yana 32 bin Aliağalı vatandaş siteden sipariş verdi. Salgın nedeniyle yaşanan kritik süreçlerde sebze, meyve ve bakliyat gibi temel gıda ihtiyaçlarının karşılanmasında vatandaşların en büyük destekçisi olan aliagasemtpazari.com, tedbirlerin hafiflediği günümüzde de hizmetlerini aksamadan sürdürüyor. aliagasemtpazari.com, kentin yöresel lezzetlerini de online raflara taşıdı. Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Aliağa Bal Üreticileri Birliği gibi Aliağa’nın yerel üreticilerinden sağlanan ürünler online raflarda yerini alır almaz yoğun ilgi gördü.

Yeni ürünler online raflardaki yerini aldı

El yapımı tarhana, portakal reçeli, süt reçeli, erişte, havuçlu erişte, ıspanaklı erişte, karışık sebzeli erişte, pancarlı erişte, fırın mantı, siyah zeytin, yeşil zeytin, çam balı, çiçek balı ve zeytinyağı online sitede satışa sunuluyor. aliagasemtpazari.com üzerinden verilen tüm siparişler belediye ekiplerince hijyen kuralları çerçevesinde özenle hazırlanarak adreslere teslim ediliyor. Vatandaşlar, kapılarına kadar gelen ürünlerin ödemelerini ise ister online olarak sistem üzerinden isterlerse kapıda kredi kartı ile ya da nakit olarak yapabiliyor.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler