131019098
30 Ekim 2020, Cuma

BARIŞ ATAY’DAN BELEDİYE İŞÇİLERİNE DESTEK

19 Haziran 2019, Çarşamba 07:06

     


Aliağa Belediyesi’ndeki işlerinden çıkarılan 132 işçinin Demokrasi Meydanı’nda kurdukları çadıra Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay destek ziyareti gerçekleştirdi. Atay, işçilere sorunlarını meclise taşıma sözü verdi.

Geçtiğimiz günlerde Aliağa Belediyesi’ndeki işlerinden çıkarılan 132 işçi Aliağa Demokrasi Meydanı’nda kurulu olan çadırda hem vatandaşların ziyaretlerini kabul etti hem de kendilerine destek için gelen müzik gruplarının dinletileriyle halaylar çekip sloganlar attı. İşçilere son olarak Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay destek ziyareti gerçekleştirdi.

“Sürecin takipçisi olacağız”

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileriyle bir araya gelen TİP Hatay milletvekili Barış Atay Demokrasi Meydanı'nda yaptığı açıklamada, "1980 darbesinden sonra başlayan ve AK Parti ile iyice kurumsallaştırılan, işçileri sendikasız ve güvencesiz çalışmaya doğru zorlayan bir politikanın sonucunda bugün MHP’li Aliağa Belediyesi’nde işçiler işlerinden çıkarıldı. AK Parti bunu en ceberut şekilde uygulayan partilerden bir tanesi, MHP de şimdi onun küçük ortağı olarak aynı dili aynı politikayı yürütüyor. Bu durumla ilgili kamuoyunu bilgilendirmek ve insanların ne olursa olsun sendikadan uzaklaşmaması ve örgütlenerek mücadeleyi büyütmesi gerektiğini bir kez daha söylemek gerekir. Bizler de belediye üzerinden gerekli çalışmaları sosyal güvenlik bakanlığına, kamuoyunu bilgilendirmek için de mecliste basın toplantıları düzenleyerek sürecin takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı. Milletvekili Barış Atay konuşmalarının ardından işçilerin sıkıntılarını dinleyerek işçiler tarafından çadırda oluşturulan anı defterine not yazdı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler