131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

Öğrencilerin yurt sorunu çözülüyor

22 Mart 2023, Çarşamba 07:10

     


Aliağa’da yüksek okul öğrencilerinin yurt sorunu çözülüyor. Kaymakam Zekeriya Güney, ilçeye 500 öğrenci kapasiteli yurt yapılacağını açıkladı.

Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin yurt sorununun çözümü için ilk adım atıldı. İlçenin girişinde, Hürriyet Caddesi ile Cengiz Topel Caddesi’nin kesiştiği bölgede bulunan 12.370 metrekare alanda inşa edilecek olan öğrenci yurdunun 500 öğrenci kapasiteli olması planlanıyor. Konuyla ilgili Aliağa Ekspres’e açıklamalarda bulunan Kaymakam Zekeriya Güney, TOKİ’ye ait arazinin önce Hazine’ye ardından da Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne tahsisinin yapıldığını belirtti.

“Barınma sorunu ortadan kalkacak”

İlçedeki yurt sorununun çözümü için AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır’ın da büyük emek verdiğini ifade eden Kaymakam Güney, “İlçe dışından Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksek Okulu’na eğitim görmeye gelen öğrencilerin en büyük sorunlarının başında barınma sorunu geliyordu. Okulumuzu ziyarete gittiğimizde öğrencilerin bizden talepleri ilçeye bir yurt yapılmasıydı. İlçedeki barınma sorunundan dolayı öğrencilerimizin büyük bölümü şehir merkezinde veya yakın ilçelerde ikamet ediyordu. İlçemize yapılacak yurt ile bu sorun ortadan kalkmış olacak. Öğrencilerimiz okullarına yürüme mesafesinde bir yurda kavuşacaklar” diye konuştu.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler