131019098
20 Mayıs 2022, Cuma

YARIŞMADA DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

22 Nisan 2022, Cuma 06:17

     


İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Aliağa Şubesi’nin, çocuklarda deniz sevgisi ve bilinci oluşturmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği; resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren isimler belli oldu.

İMEAK DTO Aliağa Şubesi’nin çocuklarda deniz sevgisi ve bilinci oluşturmak amacıyla düzenlediği ‘Deniz ve yaşam’ ve ‘Ben deniz olsam’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması değerlendirme jürisi toplandı. Jüri üyeleri, 3 kategoride düzenlenen yarışmada dereceye giren isimleri belirledi. Dereceye girenlere ödülleri İMEAK DTO Aliağa Şubesi’nin mayıs ayında düzenleyeceği törenle verilecek.

Sonuçlar düzenlenecek törenle duyurulacak

Yarışmaya Aliağa’da bulunan eğitim-öğretim kurumlarından 275 öğrenciden gelen 188 adet resim, 9 kompozisyon ve 78 şiir, jüri üyelerinin yüz yüze katılımları ile aşama aşama değerlendirildi. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda 3 kategoride dereceye giren resim, şiir ve kompozisyonlar belirlendi. Yarışmanın sonuçları mayıs ayı içerisinde düzenlenecek törenle duyurulacak. Ayrıca dereceye giren resim, şiir ve kompozisyonlar düzenlenecek olan törende sergilenecek.

Adem Şimşek, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Jüri üyelerine katılımları ve emekleri için teşekkür eden İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, “ 2019 yılında ilkini gerçekleştirmiş olduğumuz resim, şiir ve kompozisyon yarışmasını bu yıl yeniden düzenledik. Pandemi dolayısıyla yaklaşık 2 yıl kadar ara vermiş olduğumuz resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarımızla çocuklarımıza deniz sevgisi aşılamak ve onlara denizlerimiz hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize mayıs ayında düzenleyecek olduğumuz törenle ödüllerini, hediyelerini ve sertifikalarını takdim edeceğiz. Öğrencilerimize başarılar diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ” Dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler