29 Mayıs 2024, Çarşamba

Bağımlılıkla mücadele için yarıştılar

23 Aralık 2022, Cuma 06:45

     


Aliağa’da bulunan İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, Cumhurbaşkanlığı Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu Genelgesi ile koordineli olarak gerçekleştiren bağımlılıkla mücadele seferberliği kapsamında resim, şiir ve afiş yarışması düzenlendi.

İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, Cumhurbaşkanlığı Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu Genelgesi ile birlikte gerçekleştiren bağımlılıkla mücadele seferberliği kapsamında çocukların farkındalıklarını arttırmak amacı ile resim şiir ve afiş yarışması düzenlendi. Program Ailağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Devlet Hastanesi psikoloğu Ahmet Emin Kaya’nın çocuklar ile interaktif olarak gerçekleştirdiği bağımlılıkla mücadele semineri ile başladı. Programa; Ailağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Cumhuriyet Savcısı Metin Tokel, Ailağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Jandarma Tabur Komutanı Volkan Gürler, İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Meltem Babaoğlu, Aliağa Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Hasan Yılmazer, Aliağa 1 No.lu T tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 2. Müdürü Mustafa Ergen, kurum çalışanları ile çocuklar ve gençler katıldı.

Çocuklar birinciliği paylaştı

Programda yarışmaya katılan çocuklar şiirlerini ve resimlerini sunarken yaratıcılıkları ve bağımlılıkla mücadeledeki çalışmaları ile duygu dolu anlar yaşattı. Bir çocuğun yazdığı şiir ve müzik hocası Oğuz Yıltaş’ın bestesini seslendiren diğer bir çocuğun şarkısı büyük ilgi topladı. Yarışmada kazananların belirlenme aşamasında fikirleri, resimleri ve şiirleri ile katılan tüm çocuklar birinciliği paylaşarak şampiyon ilan edildiler ve tamamı kurum ihtiyaç mağazasından ödüllendirildiler. Program sonunda teşekkür konuşması için sahneye çıkan Kurum Müdürü Vural Temür, işlenen pek çok suçun arkasında madde bağımlılığının yer aldığını, öncelikli hedefin ruhsal ve bedensel sağlığı olabildiğince iyi hale getirmek olduğunu belirtti. Temür, uygulanan eğitim ve iyileştirme çalışmalarıyla çocukların ve gençlerin hayata sıkı sıkı sarılmalarının, her türlü kötü alışkanlıklardan, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden uzak durmalarının amaçlandığını söyledi.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler