131019098
29 Haziran 2022, Çarşamba

HARRAN İLE ALİAĞA KARDEŞ İLÇE OLUYOR

27 Mayıs 2022, Cuma 06:14

     


Şanlıurfa’nın Harran ilçesi, Aliağa ile kardeş ilçe oluyor. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve ilçedeki muhtarlar, tarihi yerlerini yerinde görmek, gezmek ve keşfetmek için Harran’a gitti.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve ilçedeki muhtarlar, Şanlıurfa’nın Harran ilçesinin tarihi yerlerini yerinde görmek, gezmek ve keşfetmek için düzenledikleri seyahat turunda Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz'u da ziyaret ederek, ilçenin tarihi süreci hakkında bilgi aldılar. Misafirlerini evinde ağırlayan başkan Özyavuz, seyahat boyunca misafirlerine eşlik etti.

“Buradaki beş dakika bile çok kıymetli”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, ziyarette yaptığı konuşmada, “Harran ilçemizi ve başkanımızı ziyarete geldik. Harran Belediye Başkanı Sayın Mahmut Özyavuz’u zaten iyi biliyoruz. Bizim zamanımızın kısıtlı olmasından dolayı Sayın Başkanımızın bizleri en iyi şekilde ağırlayacağından zaten hiç şüphemiz yok. Burada hiç olmazsa köy konağımızda buranın kültürünü görelim, bir yandan da hasret giderelim. Bu hasretin zamanı yok, birkaç günde biz bu hasreti gideremeyiz. Ama buradaki beş dakika, on dakika bile çok kıymetli, burada içtiğimiz bir kahvenin bile kırk yıl hatırı olacaktır. İnşallah Başkanımla biz bu vesileyle Aliağa ile Harran’ı kardeş yapalım ve bu şekilde bağlayalım daha sonra birbirimize gidip gelelim.” Dedi

“Bu kardeşliğin hayırlar getirmesini diliyorum”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve ilçenin muhtarlarını medeniyetin beşiği, tarihin ve kültürün merkezi Harran’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Özyavuz; “Aliağa ile kardeş ilçe olmak için gerekli prosedürlerin tamamlanması için çalışmalarımızı başlattık. Her iki belediyemiz arasında kültürel, sosyal, bilgi ve tecrübe paylaşımı anlamında önemli çalışmalar yapacağız. En kısa sürede Aliağa Belediyesi ile kardeş belediye olmak için protokol imzalanacak. Her iki ilçemize de bu beraberliğin ve kardeşliğin hayırlar getirmesini diliyorum." İfadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler