131019098
13 Ağustos 2022, Cumartesi

Ekmek satış fiyatı 4 lira olarak kesinleşti

29 Haziran 2022, Çarşamba 06:16

     


Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, artan girdi maliyetleri sebebiyle 210 gram ekmeğin fiyatının 4 lira olduğunu açıkladı. Ekmek fiyatı tartışmaları son buldu.

İzmir’de ekmeğe zam yapılacağı açıklandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Ticaret Müdürlüğü, İzmir Fırıncılar Esnaf Odası, İzmir Ticaret Odası Başkanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin birer temsilcisinden oluşan komisyon üyelerinin İzmir’de ekmeğe zam talebinde bulunduğu ve 210 gram ekmeğin 1 TL zam ile 4 TL olması kararının alındığı bildirildi. En son yapılan artışla 1 Mart’ta 210 gram ekmek, 3 TL’den satılıyordu. Komisyon üyeleri, 210 gram ekmeğin 4 TL olması için görüş verdi. Oy çokluğuyla talep kabul edildi. Komisyon kararı, Ticaret Bakanlığı’na da görüş alınmak üzere gönderildi.

Gündemdeki tartışmalar son buldu

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, ekmek fiyatının zamlanmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Serdar Berk, 1 Temmuz itibariyle 210 gram ekmeğin satış fiyatının bir lira arttırılarak 4 liraya çıktığını duyurdu. Başkan Berk, zamların sebebinin girdi maliyetlerindeki fiyat artışı olduğunu söyledi. Böylelikle uzun zamandır Aliağa’da gündeme getirilen zamlı ekmek satışı tartışmaları son bularak ekmek fiyatlarının zamlandığı kesinleşmiş oldu.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler