131019098
29 Temmuz 2021, Perşembe

TÜM SERİLER TEK DVD’DE TOPLANIYOR

1 Ocak 2021, Cuma 06:48

     


Aliağa Belediyesi’nin kültür yayınları kapsamında oluşturulan ‘Aliağa Kent Kitaplığı’nın tüm serileri tek bir DVD’de toplanıyor.

Aliağa’nın 8.500 yıllık tarihini anlatan 14 eser, okuyucular için tek DVD’de bir araya getiriliyor. Aliağa Belediyesi, Aliağa Kent Kitaplığı içerisinde yer alan eserleri ‘Oku, Okut’ kampanyası dahilinde her ay okuyuculara ücretsiz olarak hediye ediyor. Okuyucular, Aliağa ve bölge tarihini anlatan eserlere Aliağa Belediyesi’nin resmi sayfası https://www.aliaga.bel.tr/aliaga-kent-kitapligi üzerinden online olarak da ulaşabiliyor. Kitapseverler, bu link üzerinden kitapları online olarak görüntüleyebiliyor, bilgisayar ya da mobil cihazlarına indirip ve sesli olarak dinleyebiliyor. Okuyucular, 6 ayda 25 Bin kez indirme işlemi yaparak dijital kitaplara yoğun ilgi gösterdi.

Aliağa Belediyesi, yoğun ilgi gören dijital kitap uygulamalarının ardından yeni bir projeye daha imza atıyor. Tüm eserlerin dijital formatlarını tek bir DVD’de toplamak için çalışma yürüten Aliağa Belediyesi, DVD’yi ‘Oku, Okut’ kampanyası kapsamında yeni yılda okuyucularına hediye edecek.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler