25 Haziran 2024, Salı

CHP, milletvekili aday adaylarını tanıttı

1 Nisan 2023, Cumartesi 06:27

     


CHP'nin İzmir milletvekilli aday adayları, düzenlenen törenle tanıtıldı. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, cumhurbaşkanı seçiminde İzmir'de her dört seçmenin üçünün oyunu alma hedefiyle çalıştıklarını belirtti.

CHP'nin İzmir milletvekilli aday adayları, Tarihi Havagazı Fabrikasında düzenlenen törenle tanıtıldı. Burada bir konuşma yapan Şenol Aslanoğlu, seçimlere 43 gün kaldığını, 15 Mayıs sabahında herkesin aydınlık bir ülkeye uyanacağını söyledi. CHP örgütlerinin uzun zamandır iktidar için çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Aslanoğlu, "Her bir CHP'li aday adayımız, adaymış gibi, milletvekili olacakmış gibi son güne kadar çalışacak. Bundan tüm örgütümüz olarak adımız kadar eminiz." dedi.

“200 arkadaşımızla alanda olacağız”

Aslanoğlu, seçim çalışmaları kapsamında geceleri de çalışma yürüttüklerini belirterek, "Dünyaca ünlü bilim adamı Daron Acemoğlu'yla İzmir İl Örgütü birlikte bir çalışma yürütüyoruz. Hangi sokaklara gideceğimizi, mesajları hocalarımız belirledi. Ölçümünü onlar yapıyor. Biz 200 arkadaşımızla alanda olacağız." diye konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı seçtireceklerini kaydeden Aslanoğlu, şöyle konuştu: "Biz bu seçimi açık farkla alacağız. Öyle bahsettikleri gibi küçük bir farkla değil. Bunu toplumun her kesiminden görüyorsunuz. Biz cumhurbaşkanı seçiminde İzmir'de her dört vatandaşın üçünün oyunu alacağız. Hedefimiz yüzde 75'i bu şehirde yakalamak.” Aslanoğlu'nun konuşmasının ardından 200'e yakın milletvekili aday adayı kürsüye çağrıldı ve fotoğraf çekimi gerçekleşti.

(AA)  
Son Eklenen Haberler