19 Haziran 2024, Çarşamba

Kılıçdaroğlu, “Sizin hayaliniz Bay Kemal'in hedefi olacak”

2 Mayıs 2023, Salı 06:35

     


Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin genel başkanları ile Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye başkanları İzmir’de miting yaptı. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin genel başkanları İzmir Gündoğdu Meydanı’nda miting düzenledi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye başkanları, Millet İttifakı'nın İzmir mitinginde katılımcılara hitap etti.

Akşener, “Bu mücadeleyi verebilmek için sizlere ihtiyacım var”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, mitingde yaptığı konuşmada, 14 Mayıs akşamı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı seçileceğine inandığını söyledi. Bugüne kadar birçok kez hakarete maruz kaldığını anlatan Akşener, şöyle konuştu: "Bir anaya, bir babaanneye, bir eşe söylenmeyecek ne varsa söylendi. Ağzımda tekrarlayamıyorum, çünkü tüm kadınlara söylendi. Ailem, torunum ve tüm kadınlar için istiyorum. Bu kavgayı, mücadeleyi verebilmek için sizlere ihtiyacım var. Biz bunu birlikte başaracağız. İzmir istibdada karşıdır. 13. cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu olacak. İnşallah biz de çok iyi bir oy alacağız."

Karamollaoğlu, “Artık patinaj yapmaya başladılar”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, milletin adalete, rahat geçinecek gelire ihtiyaç duyduğunu, bunlar sağlanmadan huzurun gelmeyeceğini söyledi. 14 Mayıs'taki seçimlerin bugüne kadar yapılmış seçimlerden çok farklı olacağını kaydeden Karamollaoğlu, "20 yıldır iktidarda kalan, arkadaşlar artık patinaj yapmaya başladılar, patinaj ötesinde geri gidiyorlar." ifadelerini kullandı.

Uysal, “Bu ülkenin milli güvenlik şemsiyesi demokrasidir”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, vatandaşın 14 Mayıs'ta "Hukuksuzluklara, yolsuzluklara ve yağma düzenine, artık yeter" diyeceğini söyledi. "Türkiye'yi üreten bir ülke haline getireceklerini" kaydeden Uysal, "Bunu yapabilmenin yolu da bellidir. Bu ülkede Millet İttifakı olarak inanıyorum ki bu ülkenin milli güvenlik şemsiyesi demokrasidir, hukuktur ve laikliktir, bu değerleri içselleştireceğiz, içselleştirmeyenler de içselleştirecek." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, “Türkiye, 14 Mayıs'ta çok önemli bir seçime girecek”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin 14 Mayıs'ta çok önemli bir seçime gideceğini vurguladı. Karşılarında "asık suratlı ve öfkeli" bir Cumhur İttifakı olduğunu ileri süren Davutoğlu, vatandaşların "milleti birleştiren Millet İttifakı'ndan" yana tercihini kullanacağına inandığını dile getirdi.

Babacan, “Dürüst insanlar iş başına geldiğinde ülke nasıl ayağa kalkıyor gördük”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'nin çok büyük ve güçlü olduğunu fakat kötü yönetildiğini ileri sürdü. Hedeflerinin Avrupa standartlarında bir Türkiye olduğunu belirten Babacan, şunları kaydetti: "Bir zamanlar 12 bin 500 dolara çıkmış milli gelirimiz şu anda 10 bin dolarlarda sürünüyor. Bu güzel ve büyük ülkenin iyi yönetildiği zaman nasıl başarılar elde ettiğini gördük. Cumhuriyetimizin kuruluşundan, 1923'ten bu yana yaşadık gördük. Dürüst ve ehil insanlar iş başına geldiğinde bu ülke nasıl ayağa kalkıyor, nasıl kanatlanıyor, uçuyor gördük." Mitingde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de birer konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu “Kim haksızlığa uğradıysa Bay Kemal onun yanında olacak”

Mitingde konuşan Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs'taki seçimlerin kavgayı değil ülkede barışı ve kucaklaşmayı sağlayacağına inandığını söyledi. Katılımcıların "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" tezahüratına "Benim umudum sizlersiniz. Beraber Türkiye'nin içine düştüğü bu durumdan Türkiye'yi çekip çıkarmamız birlikte olacak." karşılığını veren Kılıçdaroğlu, ne olursa olsun tüm engelleri yıkacağını ve Türkiye'yi aydınlığa kavuşturacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, seçilmeleri halinde hiçbir ayrım yapmayacaklarını ve 85 milyonu kucaklayacaklarını kaydederek, "Oy versin vermesin, kim haksızlığa uğradıysa Bay Kemal onun yanında olacaktır. Çünkü adalet kavramını büyütmemiz lazım. Adalet her yerde olmalı. Bunu sağlayacağız." dedi.

“Bu seçimler Türkiye'ye demokrasiyi getirme seçimidir”

İzmir'de 215 bin 650 gencin bu seçimde ilk kez oy kullanacağını aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Bu seçimler gençlerin kendilerini göstermeleri gereken seçimlerdir. Bu seçimler demokrasiyi yeniden inşa etme, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği, kadın erkek eşitliğini sağlama seçimidir. Bu seçim kavga değil barışmayı sağlama seçimidir. Bu seçimler kucaklaşma seçimidir. Bu seçimler Türkiye'ye demokrasiyi getirme seçimidir. 5 milyon 300 bin genç ilk kez sandığa gidecek ve oy kullanacak. Gençlerimiz tarihe bir not düşecekler. Sizin hayaliniz Bay Kemal'in hedefi olacak. Onların tamamını gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Mitingin sonunda Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin genel başkanları ile Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye başkanları, eşleriyle halkı selamladı.

(AA)  
Son Eklenen Haberler