131019098
14 Mayıs 2021, Cuma

AK KADINLARIN KONGRESİ BUGÜN

5 Şubat 2021, Cuma 07:18

     


AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, İl Kadın Kolları Kongresinin bugün gerçekleştirileceğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferans yöntemiyle kongreye katılacağını belirtti. Konuyla ilgili AK Parti Aliağa Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım da açıklamada bulundu.

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’nin bugün saat 13.00’da gerçekleştirileceğini duyurup bir açıklama yaptı. Fuar Kültürpark Celal Atik Spor Salonu’nda yapılacak kongrede, pandemi koşullarına uygun olarak bütün önlemlerin üst seviyede olacağını belirten Başkan Büyükdağ, ‘‘Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferansla katılım sağlayacağı ilk Kadın Kolları Kongresine ev sahipliği yapmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Sayın Lütfiye Selva Çam’ın da bizzat geleceği kongremizi ilk günkü heyecanımızla yapacağız. 19 yıldır AK davaya hizmet eden, büyük ve güçlü Türkiye sevdası için gecesini gündüzüne katan kadınlarımızla, her zaman olduğu gibi durmadan çalışmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

Her gün yenilenerek büyük bir azimle çalıştıklarını ifade eden AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, ‘’Genel Merkezimizin tensipleri ile kongrede tekrar aday gösterilmem sonucu, inşallah yaptıklarımızın üstüne koyarak kentimiz ve ülkemiz için kadınlarımızla yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımıza ve tüm parti büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Kongremizde video konferans yoluyla da olsa Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamanın heyecanını ve coşkusunu yaşıyoruz. 30 ilçemizde, teşkilatlarımızı çok güçlü bir şekilde oluşturduk ve şimdi tüm enerjimizle il kongremize hazırız.’’ dedi.

“Güçlenerek ve yenilenerek yola devam edeceğiz”

AK Parti’ye bu zamana kadar emek veren tüm kadınlara teşekkürlerini ileten İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, ‘’Güçlenerek ve yenilenerek yola devam edeceğiz. İzmir’in tüm kadınlarını Güçlü Türkiye’nin aydınlık ve huzurlu yarınlarını birlikte inşa etmeye davet ediyorum.’’ dedi. Başkan Büyükdağ sözlerini şu şekilde sürdürdü; ‘’Aynı zamanda kongremiz için 1000 kişilik bir hatıra ormanı plandık. Kongremiz öncesi, tüm delegelerimizin adına birer fidan dikilecek ve kongre günü Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Sayın Lütfiye Selva Çam’a Hatıra Ormanı Belgesini takdim edeceğiz.’’

Şule Akman Yıldırım “Siyasette kadınları önemseyen bir liderimiz var”

Kongreye, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle Aliağa'dan sınırlı katılım olacağını kaydeden AK Pati Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım, "Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Aliağa'da da vatandaşlarımız Sayın Cumhurbaşkanımızı çok özledi. Araya mesafeler girse de biz coşkumuzu ve heyecanımızı hiçbir zaman kaybetmedik. İnşallah 2023'te Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrar başkan olarak göreceğiz. Bunun için de kadınlar olarak üzerimize düşeni yapacağız." diye konuştu.

Kongreye, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam’ın da bizzat geleceğinin bilgisini veren Yıldırım,"Genel Merkezimizin tensipleri ile kongrede mevcut İl Kadın Kolları Başkanımız Dilek Yıldız Büyükdağ tekrar aday gösterildi. İzmir'i AK belediyecilikle tanıştırmak için başkanımız Dilek Yıldız Büyükdağ'ın öncülüğünde var gücümüzle ekip ruhuyla çalışmayı sürdüreceğiz. İlçe Belediyelerinde de Cumhur İttifakı ve AK Partili Belediyelerin sayısının artacağına inanıyorum. İnşallah 2023'te yapılacak seçimlerde de İzmir'den en yüksek oy oranına erişerek, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrar başkan olarak göreceğiz. Bunun için kadınlarımız 19 yıldır olduğu gibi çalışmasını büyük bir fedakarlıkla aralıksız sürdürüyor. Çünkü siyasette kadınları önemseyen bir liderimiz var. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizden siyasetin her kademesinde daha aktif bir şekilde yer almamızı bekliyor. 'Kadınlar siyasetin öznesidir' diyor. Böyle bir genel başkana sahip olduğumuz için çok mutluyuz ve gururluyuz." dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler