131019098
28 Ocak 2021, Perşembe

SÜREKLİ, “O HASTANE YAPILACAK”

6 Ocak 2020, Pazartesi 06:27

     


AK Parti Aliağa İlçe Danışma Toplantısı Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. İl Başkanı Kerem Ali Sürekli toplantıda yaptığı konuşmada, Aliağa’ya yapılması planlanan yeni devlet hastanesi projesine değinerek, “O hastane oraya yapılacak.” Dedi.

AK Parti Aliağa İlçe Danışma Toplantısı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir Milletvekilleri Alpay Özalan ve Yaşar Kırkpınar, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, AK Parti Aliağa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mertkan Özkurt, AK Parti Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım, AK Partili Aliağa Belediye eski Başkanı Tansu Kaya, önceki dönem AK Parti Aliağa İlçe Başkanlarından Yaşar Akbulut, Kazım Sayın ve Müjdat Bıçakçı, ilçe yönetimi, AK Partili Aliağa Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katılım gösterdi.

“Seçimlerden yüzümüzün akıyla çıkmayı başardık”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı açılış konuşmalarıyla devam etti. İlk olarak AK Parti Aliağa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mertkan Özkurt konuşmasını yaptı. Özkurt, “Bildiğiniz üzere il gençlik kolları başkanımız Kadir İnan ve genel merkezimiz tarafından ilçe gençlik kolları başkanlığı görevine atanmış bulunmaktayım. Beni bu göreve layık gören başta il başkanımız Eyüp Kadir İnan’a herkesin önünde teşekkürlerimi sunuyorum. Aldığımız bu bayrağı getirilen seviyeden daha üstün yerlere getirmeyi rabbimden niyaz ediyorum. Biz gençler olarak bu partinin sıradan bir parti değil bir dava olduğunun bilincindeyiz. AK gençler olarak hiçbir zaman önümüze çıkan engellere aldırmadan, yılmadan partimiz için çalışmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

“Seçimlerden yüzümüzün akıyla çıkmayı başardık”

Mertkan Özkurt’un ardından Şule Akman Yıldırım konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Yıldırım, “2 Mayıs 2018’de yaklaşık 19 ay önce Aliağa Kadın Kolları Başkanlığı’na atandım. Ülkemizin çok kritik bir sürecinde bu onurlu görev tarafıma tebliğ edildiğinde ne denli zorlu bir sürecin bizleri beklediğini ve üstlendiğimiz sorumluluğun ne kadar ağır olduğunun bilincindeydik. Allah’a şükürler olsun ki göreve geldiğimiz andan itibaren herkesi kucaklayan bir anlayışla yönetimimizi kurup zorlu süreçleri başarıyla atlattık. Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilleri genel seçimleriyle birlikte 31 Mart yerel yönetimler seçimlerini vefakar, cefakar AK kadınlarımızla omuzladık. Bu seçimlerden de yüzümüzün akıyla çıkmayı başardık.” Şeklinde konuştu.

“Projemizin tamamı yakın zamanda hizmete açılacak”

Şule Akman Yıldırım’ın ardından AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Erdem konuşmasında Aliağa’nın beklemede olan projelerine değindi. Erdem, “İlçe danışma meclisi istişare demektir. Bildiğiniz üzere 2019’un sonunda Cumhurbaşkanımız 100 bin sosyal konut projesini ilan etti. İzmir ilimiz 5 ilçeyle bu projeye dahil oldu. Bu beş ilçeden birisi de Aliağamız oldu. 750 konutluk proje için başvurular alınmaya başlandı. 15 Ocak tarihinde başvurular tamamlanacak. Aliağa’yı yakından ilgilendiren bir diğer proje ise Kuzey Ege Otoyolu oldu. 29 Ekim 2019 tarihinde açılışı yapılan projemizin tamamı yakın zamanda hizmete açılacak. Aliağa’nın ulaşım yönünden elde edeceği avantaj ve hızı daha iyi gördük ve tecrübe ediyoruz. Yeni yapılacak olan hastanemiz tam donanımıyla tam kapasite hizmet verecektir. Ayrıca iki yataklı yanık odası mevcut olacak, şuan 28 olan uzman hekim sayısı yeni hastanemizde 45 olacak. Huzurlarınızda kıymetli il başkanıma desteklerinden dolayı bir kere daha teşekkür ederim.” Dedi.

“Ülkemizin üç tarafı denizlerle dört tarafı düşmanlarla çevrili”

AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem’in ardından AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar kürsüye geldi. Kırkpınar konuşmasına ilçe başkanına ve ilçe gençlik kolları başkanına hayırlı olsun dileklerini ileterek başladı. Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “Çok büyük bir hizmet kervanı içerisindeyiz. AK Parti Türkiye için çok önemli. Ülkemizin özellikle son zamanlarda yaşamış olduğu çok önemli bir aşamadan geçtiğini biliyoruz. Türkiye son zamanlarda çok farklı şeyler yaşıyor. Ülkemizin üç tarafı denizlerle dört tarafı düşmanlarla çevrilidir. O yüzden bizler çok güçlü olmak zorundayız. Çok iri çok diri olmak zorundayız. Biz Suriye’de ülkemizin çıkarları doğrultusunda oradayız. Ülkemizdeki bu terörü durdurmak için oradayız. Ülkemizdeki 4 milyon Suriyeliyi sağ salim yurtlarına göndermek için Suriye’deyiz.” ifadelerini kullandı.

“Meslek hastalıkları hastanesinin Aliağamıza hizmet vermesini sağlayacağız”

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar’ın ardından AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Özalan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Urla Belediye Başkanlığına kayyum ataması hakkında yapmış olduğu açıklamayı eleştirip, “ Başkan bunlarla uğraşacağına İzmir’in su sonunu çözsün” ifadelerini kullandı. AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan’ın ardından AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli konuşmasına başladı. Kerem Ali Sürekli, “Yeni yönetimin ilk danışma meclisi herkese hayırlı olsun. İnşallah ilçe başkanımızın bahsettiği o hastane oraya yapılacak. Gerekli bütün çalışmaları yaptık. Bununla da kalmayacağız. Temeli atılan meslek hastalıkları hastanesinin de en kısa sürede Aliağamıza hizmet vermesini sağlayacağız. TOKİ Aliağa’da önemli bir ihtiyaç. Sayın bakanımız Berat Albayrak’ın açıkladığı proje kapsamında inşallah ileriki aylarda da Aliağa’nın buraya dahil olmasını umut ediyoruz.” Şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından çekilen hatıra fotoğrafı sonrası danışma toplantısı son buldu.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler