131019098
19 Ocak 2021, Salı

SÜREKLİ: “BÖLGEYE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR SÜRECEK”

7 Temmuz 2020, Salı 06:37

     


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Çiğli ve Aliağa’da ziyaretlerde bulundu. Sürekli, Aliağa ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Aliağa Cumhur İttifakı’nın en güçlü kalelerinden; başarılı yerel idarelerinden biri. Bölgeye yaptığımız yatırımlar sürecek.” dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin “Gönül Seferberliği” kapsamındaki buluşmalarında bu haftaki durağı Çiğli ve Aliağa oldu. Sürekli; Belediye Meclis Üyeleri ile bir araya gelerek yatırım planlarını değerlendi; belediye ve hükümet çalışmalarını masaya yatırdı. Aliağa ziyaretlerini MHP İl Başkanı Veysel Şahin ve MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ile birlikte gerçekleştiren Başkan Sürekli; “Gönül seferberliğimiz, gönül ve hizmet birlikteliğimizi güçlendirerek devam ediyor. Çiğlimize TOKİ müjdesi ile gittik. Aliağa zaten Cumhur İttifakı’nın en güçlü kalelerinden; başarılı yerel idarelerinden biri. Bölgeye yaptığımız yatırımlar sürecek. Hizmette öncelik ve öngörü önemli. Her iki ilçemizin de yatırımları bu bakış açısıyla planlanıyor.” diye konuştu.

“Aliağa, lokomotif güç”

AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Cumhur İttifakı’nın yerel yönetiminde olan Aliağa programını MHP İl Başkanı Veysel Şahin ve MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ile birlikte gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Serkan Acar’ı ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi alan başkanlar; ilçenin Cumhur İttifakı farkını yaşayan bir kent olduğuna dikkat çekti. Başkan Sürekli; açıklamasında Aliağa’nın yarattığı katma değerin yatırımlarla karşılık bulmaya devam edeceğini söyleyerek; “Sadece İzmir ve bölgemizin değil, ülkemizin lokomotif güçlerinden biri. Türkiye'nin en büyük 100 sanayi kuruluşunun 16'sı Aliağa'da. 45 bin kişiyi istihdam ediyor. 2019 yılında İzmir'in sanayi bölgeleri ile çeşitli ilçelerinde teşviklerimizden yararlanarak yatırım yapan yerli ve yabancı firmalar sayesinde yaklaşık 2 bin kişiye daha istihdam olanağı sağladık. Sadece Aliağa'da 2019 yılında 70 milyon dolarlık yatırım yapılırken yaklaşık bin kişiye de iş kapısı açılmış oldu. ” diye konuştu.

“Meslek hastalıkları hastanesi için çalışmalarımız sürüyor”

Bakırçay bölgesinin her alanda önemli bir potansiyel taşıdığına dikkat çeken Sürekli; sözlerini şu ifadelerle sürdürdü; “Bölgeye yıllardır yarattığı katma değeri artıracak yatırımlar yapıyoruz. Kuzey Ege Otoyolu bunun en son ve çarpıcı örneği. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle açtığımız otoyol, hem İzmirli hemşerilerimizi hem de bölge sanayiini rahatlatan ihtiyaca yönelik büyük bir proje. Çandarlı'ya ulaşım 40 dakikaya indi. Foça ve Dikili gibi turizm bölgelerine ulaşım soluk aldı. Aliağa'da faaliyet gösteren ALOSBİ, Petkim, Tüpraş gibi dev yapıların ve diğer büyük sanayi tesislerinin ağır tonajlı transferlerinde büyük avantajlar sağlanmış oldu. Çaltılıdere’de 9 Eylül Üniversitesi’ne bağlı meslek hastalıkları hastanesi yatırımı için çalışmalarımız sürüyor. 240 yataklı bir hastane olması planlanıyor. Meslek hastalıklarının tedavisi için, özellikle yanık ünitesi ve mikrocerrahisi olmak üzere birçok yeni ünite ve tıbbı cihazlar olacak.” diye konuştu.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler