25 Haziran 2024, Salı

CHP'nin dayanışma yemeğine yoğun katılım

9 Ocak 2024, Salı 06:52

     


CHP Aliağa İlçe Başkanlığı birlik, beraberlik ve dayanışma yemeği düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu yemekte konuşan CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe, “Birlik ve dayanışma içinde olduğumuz sürece bizi yolumuzdan hiçbir kuvvet alıkoyamayacak” dedi.

CHP Aliağa İlçe Başkanlığı, hafta sonu ilçedeki bir otelde birlik, beraberlik ve dayanışma yemeği gerçekleştirdi. Yemeğe CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe ve partinin ilçe yöneticilerinin yanı sıra, CHP il yöneticileri, CHP Aliağa belediye başkan aday adayları, CHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyeleri, meclis üyesi aday adayları, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yöneticileri ile partililer yoğun katılım gösterdi.

“Kötü yönetim anlayışı bizleri son derece üzmekte”

Gecenin açılışı konuşmasını yapan CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe, partilileri ağırlamaktan ve birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu vurgulayarak, “Bizleri bir arada tutan ve tutacak olan en güzel iki kelime belki de birlik ve dayanışmadır. Bu sebeple bu akşam düzenlediğimiz etkinliğin adının birlik ve dayanışma yemeği olmasının adı tesadüf değildir. Birlik ve dayanışma yemeğimize gelerek bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Emeğin başkenti olarak bilinen Aliağa’mızın 10 yıldır sosyal demokrat belediyecilikten uzak olarak yönetilmesi, belediyenin tüm kaynaklarının hoyratça kullanılması, Aliağa halkına ait olan arsa ve arazilerin adeta talan edilmesi ve bu kötü yönetim anlayışı bizleri son derece üzmektedir. Bizleri üzen diğer bir neden ise her seçimde Aliağa’mızda en çok oyu alan birinci parti olmamıza rağmen yerel iktidarı, iki dönemdir 5-6 bin oyu olan bir partinin almasıdır.” Dedi.

“CHP bayrağını Aliağa’mızda yeniden dalgalandıracağız”

31 Mart’a kadar toplumun tüm kesimleriyle el ele, omuz omuza nasıl mücadele edileceğini herkese göstereceklerini söyleyen Ali Serçe, “Seçimleri almak için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz ve Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını Aliağa’mızda yeniden dalgalandıracağız. Bu ülkedeki; adalet, eğitim, işsizlik, enflasyon ve hayat pahalılığı, rüşvet, yolsuzluk, toplumsal ahlak, demokrasi ve fikir özgürlüğü gibi başlıca sorunların çözümü için el ele, yan yana, omuz omuza olacağız.” İfadelerini kullandı.

Anayasa’ya Saygı Mitingi’ne davet

Tüm partilileri, 14 Ocak’ta Ankara Tandoğan Meydanı’nda düzenlenecek olan Anayasa’ya Saygı Mitingi’ne davet eden Serçe, “Anayasa Mahkemesi’nin vermiş olduğu hak ihlali kararlarını yok hükmünde sayan Yargıtay’ın garabet kararlarına karşı 14 Ocak 2023 tarihinde, Ankara Tandoğan Meydanı’nda düzenlenecek olan Anayasa’ya Saygı Mitingi’ne tüm üyelerimizi ve yurttaşlarımızı davet ediyorum. Hak, hukuk, adalet şiarıyla sizleri selamlıyorum. Varlığınız ve desteğiniz bizleri çok umutlandırıyor. Çıktığımız bu onurlu yolda emeklerimizin sonuç vereceğine inanıyoruz. Birlik ve dayanışma içinde olduğumuz sürece bizi yolumuzdan hiçbir kuvvet alıkoyamayacak. Buna yürekten inanıyorum ve bu inançla diyorum ki başaracağız, başaracağız, başaracağız.” Diye konuştu.

Aday adayları hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi

Ali Serçe’nin konuşmasının ardından CHP’nin Aliağa belediye başkan aday adayları sahneye davet edilerek hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede partililer canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

 

 

  
Son Eklenen Haberler