25 Haziran 2024, Salı

Memleket’in yeni başkanı Tolga Korkut

10 Mayıs 2023, Çarşamba 06:24

     


Memleket Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Tayfun Ar’ın yerine partinin ilçe başkanlığı kurucu üyelerinden Tolga Korkut getirildi.

Memleket Partisi Aliağa İlçe Başkanı Tayfun Ar ve parti ilçe sekreteri Alp Arıcı görevlerinden istifa etti. Ar, istifalarla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. İstifalar sonrası Memleket Partisi İzmir İl Başkanlığı tarafından ilçe örgütünü yapılandırması amacıyla partinin ilçe başkanlığı kurucu üyelerinden Tolga Korkut’un yetkili kılındığı açıklandı. Tolga Korkut’a ilçe başkanlığı yetki belgesini Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Asuman Ali Güven verdi.

Korkut, “Aliağa’mıza ve Memleket Partimize hayırlı olsun”

Yetki belgesini alan partinin yeni ilçe başkanı Tolga Korkut yaptığı açıklamada , “Memleket Partimizin Aliağa İlçe Başkanlığı'na, Genel Başkan Yardımcımız, İzmir 2.Bölge 1.sıra Milletvekili Adayımız Sayın Asuman Ali Güven tarafından atanmış bulunmaktayım. Beni bu göreve layık gören il başkanımız Cüneyt Oğuz ve Asuman Ali Güven başkanıma teşekkür ederim, Aliağa’mıza ve Memleket Partimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Korkut, partinin faaliyetlerinin aksamaması için yeniden yapılanmanın en hızlı şekilde gerçekleştirileceğini ve Memleket Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı’nın faaliyetlerine en kısa sürede geri döneceği açıkladı.

Güven, “Aliağa’da çalışmalarımız hızlanarak devam edecek”

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Adayı Asuman Ali Güven ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Memleket Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı görevini yaklaşık 1,5 yıldır sürdüren Tayfun Ar’ın sağlık sorunları sebebiyle seçim kampanyalarında aktif rol alamadığı için görevden ayrıldığını, bu nedenle partilerinin Aliağa ilçe başkanlığı görevine kurucu yönetim kurulu üyelerinden Tolga Korkut’un getirildiğini söyledi. Bu hızlı görev değişiminin seçimlere az bir süre kala mecburiyetten yapıldığını ifade eden Güven, “Tolga kardeşimizi partimiz kurulduğu günden beri liyakat sahibi ve parti disiplinine bağlılığıyla tanıyoruz. Bu görevi de kendisinin en iyi şekilde yapacağından hiç kuşkumuz yoktur. Son düzlüğüne girdiğimiz seçim döneminde Aliağa’da çalışmalarımız hızlanarak devam edecek.’’ Dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler