131019098
21 Ocak 2021, Perşembe

CHP 97 YAŞINDA

10 Eylül 2020, Perşembe 06:59

     


Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan ve yönetimi, partilerinin kuruluş yıldönümünü düzenlediği çelenk sunum töreniyle kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi 97. Kuruluş yıldönümünü kutladı. CHP Aliağa İlçe Başkalığı Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde toplanarak anıta çelenk bıraktı. Tören Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler gereği kısıtlı katılımla gerçekleştirildi. Çelenk sunma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

“Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz”

Çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Oğuzhan, “Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, Temellerini 4 Eylül 1919'da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923'te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97. kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegâne amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye'yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile 2. yüzyıla çağrı beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi'nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” İfadelerini kullandı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler