131019098
17 Ağustos 2022, Çarşamba

ÖZLEM ŞAN OĞUZHAN: “PARTİMİZ İKTİDARA GELİYOR”

12 Ekim 2021, Salı 06:48

     


CHP İzmir İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katılan CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, “Partimiz iktidara geliyor. Tek hedefimiz iktidar.” Dedi.

CHP İzmir İl Danışma Kurulu Toplantısı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Parti Meclis üyeleri Rıfat Nalbantoğlu ve Devrim Barış Çelik, İzmir Büyükşehir Belediye eski Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir milletvekilleri, aralarında CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan ve yönetiminin de bulunduğu ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

Tunç Soyer, “İkinci yüzyıla cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak girmek istiyoruz”

10 Ekim 2015’te Ankara Garı’nın önünde katledilenleri anarak konuşmasına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Biz genel başkanımızın söylediği gibi iyilikte yarışmaya devam edeceğiz. İyilikte rekabete devam edeceğiz. Çünkü ikinci yüzyıla cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak girmek istiyoruz. Bizim siyaset yapmamızın en önemli sebebi, atalarımızın bize bıraktığı mirasa ve torunlarımıza olan borcumuza layık olmak. Bunun gereğini yerine getirmek” dedi. Başkan Tunç Soyer, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bu toprakların bize bahşettiği imkanlarla uygun bir hayat kalitesini yaygınlaştırmak istiyoruz. Emek, barış ve demokrasi mücadelesini ileriye taşımak istiyoruz. Bu asli görevimiz doğrultusunda belediyecilik yapmaya çalışıyoruz. Bu asli görevimiz doğrultusunda siyaset üretiyoruz. İl yönetimi, ilçe yönetimleri yoğun bir çalışma yürütüyor. Ama biliyoruz ki çok daha fazlasını üretmek zorundayız.”

Deniz Yücel, “Hedefimiz mutlu ve huzurlu toplum yaratmak”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP'nin adım adım iktidara yürüdüğünü belirterek nasıl bir iktidar istediklerini şu sözlerle anlattı: “Ülkenin zenginliklerini eşit ve adil bir şekilde dağıtan, çalışan, üreten, hakça bölüşen bir iktidar. Tasada ve kıvançta birlik duyan, geçmişi ile barışık, geleceğe umutla bakan, mutlu ve huzurlu bir toplum yaratmak için çalışan, çabalayan bir iktidar. Çağdaş demokrasilerde olduğu gibi yasama organının etkili bir şekilde çalıştığı, vatandaşların sorunlarına çözüm üreten, yargının özgür ve bağımsız olduğu, siyasi baskı veya talimatla değil Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre karar verdiği bir iktidar kuracağız.” CHP'li belediye başkanlarının özverili şekilde çalıştıklarını da belirten Deniz Yücel, şunları söyledi: “Biz başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer olmak üzere tüm belediye başkanlarımızla gurur duyuyoruz. Zor koşullarda fedakarca görev yapıyorlar. Milletvekillerimiz İzmir dışında, Türkiye'nin her yerine ayak basıyor. Parti Meclisi üyelerimiz de yine Türkiye'nin her yerine ayak basıyor. İlçe örgütlerimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız özveri ile çalışıyor. Bu yağma düzenini değiştirecek gücümüz, inancımız ve kararlılığımız var. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin ikinci yüzyılını demokrasiyle taçlandırmak gibi bir misyonumuz var. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde birlikte bunu başaracağız.”

Özlem Şan Oğuzhan, “Tek hedefimiz iktidar”

Toplantı sonrası değerlendirmede bulunan CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan ise, “Danışma kurullarımız partimizi bir adım ileriye nasıl götürürüz konularının konuşulduğu toplantılarımızdır. Bu toplantılarda ‘Partimizi bir adım öne nasıl götürürüz?’ konusu etrafında fikir alışverişlerinde bulunuruz. Bu kapsamda partimizi daha ileriye götürmek için fikirler tartışıldı. İkinci olarak il başkanlığımızın yapmış olduğu etkinliklerin toplandığı bir slayt gösterimi oldu onu izledik. Aliağa’dan İlçe Sekreterimiz Banu Algül, İlçe Saymanımız Cemal Demir, Kadın Kolları Başkanımız Güneş Ataş ve Gençlik Kolları Başkanımız Ahmet Orhan, Meclis Üyelerimiz Musa Özcan, Oğuzhan Özşahin ile birlikte Danışma Kurulu toplantısına katılım sağladık. Partimiz iktidara geliyor. Tek hedefimiz iktidar.” Dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler