22 Haziran 2024, Cumartesi

Buğra Gökçe, “Sizlere alın terimi vadediyorum”

12 Aralık 2023, Salı 07:03

     


CHP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Buğra Gökçe, Aliağa’yı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. Nasıl bir İzmir ve belediye hayal ettiğini partililere anlatan Gökçe, “Sizlere 7/24 çalışmayı ve alın terimi vadediyorum” dedi.

CHP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Buğra Gökçe, CHP Aliağa İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle buluştu. Gökçe’nin ziyaretinde CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe, parti ilçe yönetimi ve parti üyelerinin yanı sıra CHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyeleri ile CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayları hazır bulundu.

“18 ay İstanbul’da ihtisas yaptım”

CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe’nin açılış konuşmasının ardından partililere hitap eden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Buğra Gökçe, uzun yıllar İzmir’e hizmet etme fırsatı olduğunu belirterek, “27 yıldır kamuya hizmet ediyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli kademelerinde görev yaparak hizmet etme fırsatı buldum. Yaklaşık 8,5 yıl da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde vazife yaptım. 6 yılı genel sekreterlik olmak üzere. Sonrasında 18 ay ihtisas için İstanbul’a gittim. İstanbul çok büyük bir metropol. Onun sorunlarını, sorunlarının çözümünü yerinde öğrenmek İzmir’de uygulayacağımız bazı işler için önemli kazanımlar oldu.” Diye konuştu.

“Aliağa’yı tekrar kazanmak bizim açımızdan çok önemli”

Uzun yıllardır CHP’nin kıdemli bürokratlarından biri olarak anıldığını söyleyen Gökçe, “Ancak parti üyeliğini ne yazık ki devlet yasakladığı için yapamıyorduk. Ama artık o üyeliği kalbimizin üstüne koyduk ve yola çıktık. İzmir’e hizmet edebilmek adına medeni cesaret gösterdik. Partimizin bu anlamdaki teveccühü nasıl olursa olsun adayımızın arkasında durmayı, onun için çalışmayı öneriyorum. Ben öyle yapacağım. Çünkü bizim kaybedecek zamanımız yok. Aliağa’yı tekrar almamız gerekiyor. Bu bölge birer birer elimizden çıkartılabilecek bir bölge değil. Onun için Aliağa’yı tekrar kazanmak bizim açımızdan çok önemli. Bunu birlikte yapabiliriz. Bu bölgenin tüm aktörleri ile birlikte, örgütümüzün ayağa kalkması ile birlikte.” İfadelerini kullandı.

“3 B ile İzmir’i yönetmek istiyorum”

Nasıl bir İzmir ve belediye hayal ettiğini partililere anlatan Buğra Gökçe, “Partimizin teveccühü benim ismim üstünde netleşir ise daha sonra detaylarını açıklamak üzere küçük bir vizyon anlatmak istiyorum sizlere. Ben nasıl bir İzmir ve belediye hayal ediyorum? 3 B ile İzmir’i yönetmek istiyorum. Birincisi bağışıklığı yüksek bir İzmir olsun istiyorum. Toplumun tüm kesimlerini ve kentlerimizi bağışıklığı yüksek bir biçimde, dirençli bir biçimde geleceğe hazırlamak zorundayız. Kendimiz hasta olmamak için nasıl önleyici işler yapıp bağışıklığımızı yükseltiyorsak kentimizin de bağışıklığını yükseltirsek olası krizlerde daha az zarar görür, az yara alırız.” Dedi.

“Sizlere 7/24 çalışmayı ve alın terimi vadediyorum”

Gökçe, ikinci başlığının ise ‘barışık’ olduğunu ifade ederek, “Barışık bir İzmir, barışık bir belediye, barışık bir yönetim hayal ediyoruz. Kentiyle bağışık, doğasıyla barışık, çevresiyle barışık, bulunduğu coğrafyayla barışık, komşularıyla barışık bir belediye hayal ediyoruz.  Üçüncü başlığımız da bakımlı. İzmir’de bakımsızlık anlamında şikâyet edebileceğimiz bir sorun olmamalı. Temel belediyecilik hizmetlerinin daha ileriye taşınacağı, memnuniyet düzeyinin daha da artacağı bir belediyecilik sistemiyle halka hizmet etmemiz gerekiyor. Benim bütün belediyecilik hayatım, işlerin başına kendimin gittiği bir belediyecilik modeliydi. Bunu belediyenin tüm örgütlenme yapısına yansıtacağız. Şikayetleri azaltıp, mutluluğu çoğaltacağız. 2028’e giden yolda partimizin iktidarının da böyle kurulabileceğini düşünüyorum. Sizlere 7/24 çalışmayı ve alın terimi vadediyorum. Bu 3 B’yi de dördüncü B olarak Buğra yapar diyorum. Eğer partimiz teveccüh gösterir de bu yetki Buğra’ya verilirse kentimizi daha ileriye taşıyacağımız, sorunları detaylı projelerle çözeceğimiz bir bakış açısını yansıtabileceğimi düşünüyorum. Bunları sizlerle birlikte yapacağız.” Diye konuştu.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

  
Son Eklenen Haberler