13 Haziran 2024, Perşembe

Burak Uçar, “Yarınları inşa etmek için yola çıktık”

12 Aralık 2023, Salı 06:42

     


CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Burak Uçar, parti ilçe binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Uçar, bugünü değil yarınları inşa etmek için yola çıktıklarını söyledi.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde Aliağa Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olan Burak Uçar, partisinin ilçe binası önünde basın açıklaması yaptı. CHP İlçe Başkanlığı binası önünde toplanan partililer ve vatandaşlara hitap eden Uçar, son yıllarda yaşanan gelişmelerin, Aliağa’nın potansiyelinin yeterince değerlendirilmediğini gösterdiğini ve herkesin bunun sonuçlarına katlanmak durumunda kaldığını söyledi. Mevcut MHP’li yerel yönetimin halkın dertlerine çare olamadığını ifade eden Burak Uçar, “Aliağa'nın sorunları çözülmüyor, Aliağa hak ettiği şekilde yönetilmiyor. Sanayi şehri diye tarım ve hayvancılık göz ardı ediliyor. Turizme gereken önem verilmiyor çocuklara, gençlere yatırım yapılmıyor. Bir zümrenin adamı olmak değil, halkın adamı olmak için biz bu yola çıktık.  Artık şikâyet etmek değil, elimizi taşın altına koyma zamanı geldiğine inanıyoruz” diye konuştu.

“İki yıldır projeler geliştirdik”

Bugünü değil yarınları inşa etmek için yola çıktıklarını vurgulayan CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Burak Uçar, “Siyaseten çok göz önünde olmasam da ülkem, milletim ve partim için kendimi geliştirmeye uğraştım. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır’ sözünden hareketle, mensubu olmaktan onur duyduğum partim için mücadele etmeye devam edeceğim. Akademisyen arkadaşlarım, sivil toplum örgütü temsilcileri, meslektaşlarım, CHP’li yöneticilerim ve elbette Aliağa’ya gönül vermiş dostlarımla iki yıldır projeler geliştirdik.  İstihdam sağlayacak, eğitimi destekleyecek, çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini ön plana çıkaracakları projelerle biz hazırız.” Dedi.

“Bu hasreti dindirmenin zamanı geldi”

Aliağalı gençleri olimpiyat kürsüsünde, dünyaca ünlü konser salonlarında, bilimsel çalışmalarda, yazılım geliştirmede, yapay zeka kodları yazarken, ülkemiz için üretirken görmek istediklerini kaydeden Uçar, “Analarımızın, babalarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın yüzleri gülsün istiyoruz ve işçinin emekçinin kenti olan Aliağa’da, işçilerin işlerine son verilmesi değil, işçinin emeğinin büyütülmesi tarafında olacağız. Nazımın dediği gibi, ‘Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın, yok edin insanın insana kulluğunu, bu davet bizim… Yaşamak bir ağaç, gibi tek ve hür, Ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim… ‘ Artık bu hasreti dindirmenin zamanı geldi. CHP parti teşkilatlarımız, genel başkanımızdan gönüllülere varana kadar biz hazırız.” İfadelerini kullandı.  

Burak Uçar Kimdir?

Mardin Midyatlı bir ailenin çocuğu olarak 1990 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Telekom emeklisi, elektrik mühendisi bir baba, ev hanımı emekçi annesi ve uzay mühendisi olan bir de erkek kardeşi bulunmaktadır. Lisans eğitimini 2012 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde İnşaat Mühendisi olarak tamamlamış ve ardından 2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinde Yapı Mühendisliği Yüksek Lisansını yaparak İnşaat Yüksek Mühendisi unvanı almıştır. Uzmanlık alanı “Depreme Dayanıklı Yapısal Tasarım” üzerinedir.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler